Berlin podjął decyzję: Imigranci będą pozbawiani zasiłków. Najwięcej stracą... Polacy
wpis z dnia 18/10/2016

foto: Images of Money (Flickr.com / CC by 2.0) / Janos Balazs (Flickr.com / CC 2.0)

Niemieckie ministerstwo pracy podjęło decyzję, aby zaoszczędzić na pomocy socjalnej wypłacanej obywatelom państw Unii Europejskiej i przygotowało projekt ustawy, który znacząco zaostrza kryteria wymagane do spełnienia, aby otrzymać niemiecki zasiłek. Ustawa ta najmocniej uderzy w Polaków, którzy wśród narodowości wchodzących w skład UE stanowią najliczniejszą grupę pobierającą zasiłki.
                           

r e k l a m y


            

Według nowych propozycji niemieckiego ministerstwa pracy - uprawnienie do otrzymywania zasiłku dla bezrobotnych lub pomocy socjalnej przysługiwałoby tylko tym cudzoziemcom pochodzących z krajów Unii Europejskiej, którzy wcześniej przez co najmniej pięć lat utrzymywali się w Niemczech bez pomocy ze strony państwa. Ministerstwo nie ukrywa, że projekt ten wymierzony jest imigrantów z Europy Środkowej i Wschodniej i przede wszystkim ma on wyeliminować patologiczne przypadki "turystyki socjalnej".

Wśród obcokrajowców będących beneficjentami niemieckiej pomocy socjalnej najwięcej jest
Turków (295 tys.). Na drugim miejscu w tej kategorii są Syryjczycy (242 tys.). Pudło zamykają Polacy (92,5 tys.). Na dalszych miejscach są Bułgarzy (72 tys.), Włosi (71 tys.) i Rumuni (60 tys.). 

 

Widać zatem, że taka konstrukcja nowych przepisów (odnoszą się one jedynie do przybyszów z wewnątrz UE) najmocniej dotknie naszych rodaków, którzy wśród nacji wchodzących w skład UE stanowią najliczniejszą grupę pobierającą niemieckie zasiłki.

 

Źródło: Niemcy odbiorą zasiłki imigrantom. Na pierwszy ogień idą Polacy (Pikio.pl)

Źródło: Niemcy obetną zasiłki Polakom (Fakt.pl)

wpis z dnia 18/10/2016 

       

r e k l a m y


         

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!