KOD ma poważny problem: W globalnym rankingu wolności wypowiedzi Polska zajęła 2. miejsce (tuż za USA). Co dalej z narracją o walącej się demokracji?
wpis z dnia 17/10/2016

foto: niewygodne.info.pl

Jednym z powodów, który ma uzasadniać działalność KOD-u w Polsce, jest rzekome ograniczanie swobód obywatelskich i wolności wypowiedzi przez rząd Beaty Szydło. Tymczasem według najnowszego raportu Pew Research Center - niezależnej organizacji badającej m.in. przestrzeganie podstawowych praw obywatelskich na świecie - nasz kraj zajął 2. miejsce (tuż za USA) w rankingu mierzącym swobodę i wolność wypowiedzi. Znacznie gorzej pod tym względem od Polski prezentują się Niemcy, Francja, Włochy czy Wlk. Brytania.
                           

r e k l a m y


            

KOD twierdzi, że rząd ogranicza Polakom wolność słowa i swobodę wypowiedzi na tematy polityczne. Od samego początku istnienia tej organizacji byłem przekonany o wierutnym kłamstwie tej narracji. O rządzie Beaty Szydło można mówić różnie rzeczy, ale w żaden sposób nie ograniczał i nie ogranicza on Polakom swobody wypowiedzi, głoszenia własnych poglądów czy wolności słowa (czego najlepszym dowodem są m. in. organizowane przez KOD demonstracje i media, które w 100 proc. uderzają w rząd PiS).

Potwierdzeniem tego jest również najnowszy raport
Pew Research Center - niezależnej organizacji badającej m.in. przestrzeganie podstawowych praw obywatelskich na świecie. W rankingu mierzącym swobodę i wolność wypowiedzi nasz kraj zajął 2. miejsce wśród 37 państw świata, w których przeprowadzono badania na ten temat. Nasz "Free Expression Index" został oceniony na 5.66 w 8-punktowej skali. Do najlepszych Stanów Zjednoczonych zabrakło nam zaledwie 0.07 pkt.

      

r e k l a m y


  

O wiele gorzej od Polski wypadły takie jak Wielka Brytania (Free Expression Index = 4.78 pkt), Francja (4.72 pkt), Włochy (4.69 pkt) czy Niemcy (4.34 pkt). Wygląda więc na to, że KOD będzie miał poważny problem z utrzymaniem dotychczasowej narracji, jakoby władze naszego kraju ograniczały Polakom wolność i swobodę wypowiedzi.

 

 

Źródło: Americans more tolerant of offensive speech than others in the world (PewResearch.org)
Źródło: Poland 2-nd in global ranking of free expression, after US (Twitter.com) 

  

wpis z dnia 17/10/2016       

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!