We Francji na niespotykaną dotąd skalę wzmaga się antysemityzm i chrystianofobia. Europejskie elity twierdzą jednak, że to Polska ma problem z nietolerancją i ksenofobią
wpis z dnia 11/10/2016

foto: twitter.com/vivien_hoch

Oficjalne dane są zatrważające. We Francji drastycznie wzrasta liczba antysemickich i antychrześcijańskich ataków. Obecnie w ciągu roku dochodzi tam do około 2 tysięcy przestępstw i incydentów wymierzonych bezpośrednio w żydów lub chrześcijan (napaści, prześladowania, profanacje miejsc kultu, mowa nienawiści). Europejskie elity nie widzą jednak problemu. Wolą debatować o sytuacji Polsce i rzekomym "zagrożeniu demokracji", aniżeli o realnych problemach, które przybierają niepokojące rozmiary.
                           

r e k l a m y


            

Jeszcze w 2006 roku w całej Francji odnotowano łącznie 275 przypadków chrystianofobii. W ciągu kolejnych lat liczba ataków drastycznie wzrosła, by w 2014 osiągnąć pułap 807. Podobnie rzecz się ma w przypadku aktów antysemickich. W 2014 roku odnotowano łącznie 1063 ataki wymierzone w żydów, ich religię lub miejsca kultu, z czego aż 164 miało charakter czysto kryminalny.

      

r e k l a m y


  

Ceniąca do tej pory wolność i tolerancję Francja z roku na roku staje się coraz bardziej ksenofobiczna i nietolerancyjna. Nie powinny nas zatem dziwić takie wypowiedzi, jak ta Jonny'ego Daniels'a, szefa fundacji "From the Depths" (zajmuje się pamięcią o Holokauście), który stwierdził: "Polska nie jest wolna od antysemityzmu, ale to tutaj - jako Żyd - czuje się dziś o wiele bezpieczniej niż w Paryżu, Brukseli czy Berlinie, gdzie chodzenie w jarmułce nie jest opcją"

 

Tymczasem europejskie elity jakby w ogóle nie dostrzegały problemu. Zamiast tego wolą debatować o sytuacji w Polsce i zupełnie wyimaginowanych zagrożeniach demokracji, jakie rzekomo w naszym kraju mają mieć miejsce...

 

Źródło: Poland Among Safest European Countries for Jews Today, Says Holocaust Foundation Director (algemeiner.com)
Źródło: Wzrost ataków na Żydów. Najwięcej w Europie Zachodniej (PolskieRadio.pl) 
Źródło: Te dane porażają: chrystianofobia we Francji wzrasta! Coraz więcej ataków na chrześcijańskie miejsca kultu (PCh24.pl)

  

wpis z dnia 11/10/2016       

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!