My tu o "czarnych protestach", a Niemcy znowu nam szykują światowy kryzys! Deutsche Bank umoczony na astronomiczne 55 BILIONÓW € w ryzykowne instrumenty pochodne!
wpis z dnia 1/10/2016

foto: Tony Webster (Flickr.com / CC by 2.0)

Międzynarodowy Fundusz Walutowy nie ma wątpliwości - niemiecki Deutsche Bank to obecnie "największe ryzyko systemowe w skali globalnej"! Zaangażowanie tego banku na rynku instrumentów pochodnych sięga 55 bilionów euro. Dla uzmysłowienia sobie skali tej kwoty - to ponad 20-krotność rocznego PKB całych Niemiec! Klienci instytucjonalni już nie czekają i wyciągają wielomiliardowe nadwyżki gotówkowe, jakie trzymali w Deutsche Banku. Czy to początek największej katastrofy finansowej w historii świata?
                           

r e k l a m y


            

Kurs akcji Deutsche Banku od kilku miesięcy spada na łeb na szyje, a klienci instytucjonalni zaczęli likwidować wielomiliardowe nadwyżki gotówkowe trzymane na jego kontach. Powód? - Okazuje się, że ten największy niemiecki bank jest "umoczony" po uszy na rynku ryzykownych instrumentów pochodnych (kontrakty terminowe, opcje, SWAP-y, CDS-y, CIRS-y) notowanych na platformach pozagiełdwych. Kwota zaangażowania w te instrumenty wynosi obecnie niepojętą dla ludzkiej percepcji sumę 55 bilionów euro (1 bilion = 1000 miliardów)! To ponad 20-krotność rocznego PKB całej niemieckiej gospodarki! Jeśli coś - za przeproszeniem - "pierdyknie", to Deutsche Bank w ciągu nie dalej jak miesiąca może rozwalić całą światową gospodarkę w strzępy!

      

r e k l a m y


  

Jakby tego było mało ministerstwo sprawiedliwości USA domaga się od Deutsche Banku do 14 mld dolarów tytułem kary za narażenie Amerykanów na straty poprzez oferowanie im toksycznych aktywów, powiązanych z rynkiem kredytów hipotecznych. Rząd Angeli Merkel póki co zaprzecza, aby zamierzał udzielić jakiejkolwiek pomocy publicznej Deutsche Bankowi, ale czy jak przyjdzie co do czego, to podtrzyma swoje stanowisko? - Niewiadomo.

Jedno jest pewne - widmo największej katastrofy finansowej w historii świata jest niezwykle realne. Wystarczy, że zmaterializuje się
ryzyko tzw. "run-u na bank", czyli masowej likwidacji depozytów przez klientów zaniepokojonych stanem największego niemieckiego banku. Warto mieć świadomość, że pieniądz jest głównie wirtualnym zapisem na księgach banku i oczywiście żaden bank na świecie - nawet tak potężny jak Deutsche Bank - nie jest w stanie wypłacić wszystkich depozytów swoim klientom. Im więcej wypłat w krótkim okresie, tym gorsza pozycja kapitałowa i większe problemy na skalę globalną... 

 

Źródło: Deutsche Bank wywołuje panikę, potrzebny ratunek (Stooq.pl)
Źródło: Deutsche Bank kolejna czarna owca (Stooq.pl)
Źródło: Kurs Deutsche Banku coraz bliżej dna (Bankier.pl)

  

wpis z dnia 1/10/2016       

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!