Eurokraci chcą debatować o sytuacji kobiet w Polsce? Będzie śmiech jak im wyjdzie, że sytuacja kobiet za Tuska była dokładnie taka sama jak obecnie... :-)
wpis z dnia 30/09/2016

Na zdjęciu: Guy Verhofstadt (foto: Claude Truong Ngoc / Wikimedia Commons cc by-sa 3.0)

To jest jednak niesamowite, jak oni w tej Brukseli i Strasburgu muszą się nudzić. Parlament Europejski chce debatować o sytuacji kobiet w Polsce. W domyśle chodzi o ustawę, której nie ma i kwestię, w której instytucje unijne nie mają nic do powiedzenia. Ale niech debatują - jestem ciekawy ich reakcji, kiedy zrozumieją, że sytuacja kobiet w Polsce za Tuska, czyli obecnego prezydenta Europy, była dokładnie taka sama jak obecnie... Będzie śmiech!
                           

r e k l a m y


            

W najbliższą środę Parlament Europejski ma przeprowadzić debatę o sytuacji kobiet w Polsce. W istocie chodzi o kwestię aborcji. Jakież będzie zdziwienie eurokratów, lewaków i zielonych, kiedy w trakcie debaty wyjdzie, że: 1) aborcja - poza kilkoma wyjątkami (ciężkie uszkodzenie płodu, zagrożenie dla życia matki, gwałt) - jest w Polsce prawnie zakazana już od kilkunastu lat; 2) Nie przyjęto żadnego prawa, które zaostrzałoby przepisy do tej pory obowiązujące; 3) Zakaz aborcji, jaki funkcjonuje w Polsce obecnie, funkcjonował także w czasach, gdy premierem był Donald Tusk - tj. dzisiejszy przewodniczący Rady Europejskiej. Innymi słowy - sytuacja polskich kobiet wcześniej była dokładnie taka sama jak obecnie!

 

Samo zaś kwestionowanie faktu istnienia społecznej inicjatywy ustawodawczej, dzięki której grupa kilkuset tysięcy osób zawnioskowała o zaostrzenie przepisów aborcyjnych, byłoby jawnym działaniem o charakterze antydemokratycznym.

      

r e k l a m y


  

Nie mogę zatem doczekać się tej debaty, bo będzie kupa śmiechu na sali. Celnie w tej sprawie wypowiedziała się Dominika Cosic (polska korespondentka telewizyjna z Brukseli):

 

 

Debata na temat ustawy, której nie ma i w kwestii, w której instytucje unijne nie mają nic do powiedzenia. W punkt.
  

wpis z dnia 30/09/2016       

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!