Tusk był hojny dla Agory. Za wydrukowanie 1 artykułu w "Wyborczej" dostawali od rządu 120 tys. zł! Nie dziwne, że teraz tak głośno wyją...
wpis z dnia 30/09/2016

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0) / Youtube.com

Dlaczego środowisko "Wyborczej" tak bardzo szanowało poprzednią ekipę rządową, a obecnej wręcz nienawidzi? Poza oczywistymi kwestiami światopoglądowymi, istotne mogą się okazać także kwestie finansowe. W czasach rządów PO-PSL podpisywane były bowiem umowy, zgodnie z którymi Agora dostawała niemal 120 tys. zł za opublikowanie na łamach "Wyborczej" tekstu zleconego przez ministerstwo. Po zmianie władzy strumyczek z kasą zaczął usychać, co - jak podejrzewam - wpłynęło na obecną skalę histerii i wycia środowiska "GW".
                           

r e k l a m y


            

Jeśli przyjrzymy się rejestrowi umów zawartych przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w 2013 roku, to znajdziemy tam pozycję numer 85 - "Usługi publikacji artykułu dotyczącego cyfryzacji telewizji naziemnej w dzienniku ogólnopolskim". Umowa została zawarta ze spółka Agora, która wydaje "Gazetę Wyborczą". Koszt? - 119 223,92 zł!

W kontekście powyższego warto również wspomnieć o treści odpowiedzi na interpelację poselską posła Kukiz'15 Andrzeja Maciejewskiego, który w grudniu ub.r. skierował zapytanie do Ministra Skarbu Państwa, dotyczące
wydatków na reklamę Spółek Skarbu Państwa w latach 2007-2015. W odpowiedzi ministerstwo wykazało, iż we wspomnianym okresie wydatki na reklamę poniosło 148 spółek nadzorowanych przez Ministra Skarbu Państwa na łączną kwotę 356,6 mln zł. Spółka Agora należała do jednego z największych reklamobiorców spółek Skarbu Państwa w okresie rządów PO-PSL. W latach 2007-2015 otrzymała łącznie aż 17 mln 128 tys. zł!

      

r e k l a m y


  

Przejęcie władzy przez PiS mogło oznaczać dla Agory tylko jedno. Strumyk kasy związany z opłatami za reklamy i ogłoszenia zlecane przez rząd, ministerstwa i spółki Skarbu Państwa został w końcu zakręcony. Nie powinna nas zatem dziwić histeria i przeraźliwe wycie jakie dochodzi z ulicy czerskiej, gdzie mieści się siedziba wydawcy "Gazety Wyborczej".

 

Źródło: Rejestr umów zawartych przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w 2013 roku (mc.gov.pl)
Źródło: Poseł pyta, minister odpowiada: - ile komu za reklamę (Express.olsztyn.pl)

  

wpis z dnia 30/09/2016       

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!