Sejm forsuje skandaliczny projekt utrudniający zadawanie niewygodnych pytań politykom! Czy jaśnie państwo zapomnieli kto ich zatrudnił i wobec kogo mają się tłumaczyć?!
wpis z dnia 29/09/2016

foto: Kancelaria Premiera (Public Domain)

Marszałkowie Sejmu i Senatu przygotowują kontrowersyjny projekt zmian w regulaminie parlamentu. Zgodnie z jego treścią dziennikarze oraz przedstawiciele mediów na terenie Sejmu mogliby przebywać tylko i wyłącznie w specjalnym pomieszczeniu i nie mieliby prawa poruszania się po sejmowych korytarzach w celu zadawania pytań politykom. Wygląda na to, że nasi parlamentarzyści doznali jakiejś pomroczności i zapomnieli kto ich do Sejmu zatrudnił oraz wobec kogo mają się tłumaczyć z wykonywanej pracy!
                           

r e k l a m y


            

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - forsowane przez Marszałków Sejmu i Senatu zmiany, które sprowadzają się w praktyce do istotnego ograniczenia dostępu dziennikarzy do polityków, to nic innego jak uderzenie w prawo obywateli do bycia informowanymi o pracach polskiego parlamentu. Umieszczenie przedstawicieli mediów w wyznaczonym pomieszczeniu oraz zakazanie im poruszania się po sejmowych korytarzach w sposób znaczący utrudni sprawowanie kontroli społecznej nad władzą ustawodawczą. 

Jeśli ta kontrowersyjna inicjatywa przejdzie i zostanie wpisana do parlamentarnego regulaminu, to kontakt mediów z politykami ograniczy się do wyznaczonych przez partyjne władze funkcjonariuszy, którzy łaskawie będą zachodzili do dziennikarskiego pokoiku tylko wtedy, kiedy będą mieli na to ochotę.
Możliwość zadawania niewygodnych i niespodziewanych pytań "na twarz" zostanie de facto zlikwidowana. 

      

r e k l a m y


  

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział na antenie Polskiego Radia, że "celem proponowanych zmian jest przede wszystkim stworzenie lepszych warunków pracy dla dziennikarzy". Z pewnością komfort posłów i senatorów ulegnie znacznej poprawie. Dlaczego jednak kosztem obywateli i ich prawa do kontrolowania poczynań sejmowych polityków za pośrednictwem przedstawicieli IV władzy?

 

Źródło: Ograniczenia dla dziennikarzy w Sejmie? "Nie chcemy, aby politycy byli zaskakiwani" (Wprost.pl)
  

wpis z dnia 29/09/2016       

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!