Od początku tego roku sędziowie TK wydali zaledwie 23 wyroki. W całym 2015 roku wyroków było 63, a w 2014 - 71. Budżet TK to 30 mln zł...
wpis z dnia 27/09/2016

foto: trybunal.gov.pl

Wygląda na to, że Trybunał Konstytucyjny w ciągu ostatnich 9 miesięcy mocno spowolnił swoje działania. Zgodnie z oficjalnym rejestrem orzeczeń sędziowie TK wydali w tym czasie zaledwie 23 wyroki. W takich okolicznościach nie powinno nas dziwić, że na rozstrzygnięcia TK w istotnych kwestiach czasem trzeba czekać nawet po kilka lat. Jaki jest tego powód? Czyżby prezes Rzepliński za dużo w telewizji przesiadywał, a reszta sędziów zbyt mocno angażowała się w politykę?
                           

r e k l a m y


            

Zgodnie z informacjami zawartymi w Zbiorze Urzędowym Orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego od początku 2016 roku TK wydał łącznie 23 wyroki.

 

Ktoś zapyta o punkt odniesienia, by stwierdzić czy to dużo czy mało. Bardzo proszę - zgodnie z tym samym Zbiorem Urzędowym w całym 2015 roku wyroków było 63, a w 2014 - 71. Jeśli zatem w czwartym kwartale br. trend orzeczniczy się utrzyma, to w całym 2016 roku liczba wydanych wyroków nie przekroczy połowy wyroków jakie Trybunał wydawał w latach poprzednich.
 

r e k l a m yO sprawie jako pierwszy napisał wczoraj na twitterze
dr Kamil Zaradkiewicz (były pracownik TK):

 

 

Zaradkiewicz słusznie też zauważył:

 

 

Warto przy tym wspomnieć, że TK w obecnym składzie i pod przewodnictwem prezesa Rzeplińskiego, jak chce to potrafi się zebrać i w ekspresowym tempie na posiedzeniu niejawnym wydać korzystne dla siebie orzeczenie w ciągu kilku dni (licząc od momentu wpływu skargi). Tak było np. w sprawie lipcowej nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Wyrok TK w tej sprawie zapadł po zaledwie 10 dniach...

 

Źródło: otkzu.trybunal.gov.pl

 

wpis z dnia 27/09/2016   
  
  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!