10 lat więzienia i 2 tys. batów na plecy za przyznanie się na twitterze do ateizmu. To Arabia Saudyjska - kraj, który przewodzi Radzie Praw Człowieka ONZ
wpis z dnia 7/09/2016

foto: wikipedia

Paradoks współczesności: Sąd w Arabii Saudyjskiej skazał 28-letniego mężczyznę na 10 lat więzienia i 2000 batów, za to, że na twitterze przyznał się do ateizmu. Dodatkowo ma on zapłacić równowartość ok. 5000 dolarów zadośćuczynienia. Ateizm w Arabii Saudyjskiej jest od niedawna traktowany jako forma terroryzmu. Arabia przewodzi Radzie Praw Człowieka ONZ. Kurtyna.
                           

r e k l a m y


            

Policja w Arabii Saudyjskiej znalazła na timeline twittera 28-letniego Saudyjczyka około 400 tweetów podważających dogmaty religijne płynące z treści Koranu. Na tej podstawie uznano, iż jest on ateistą, a to od niedawna w Arabii Saudyjskiej jedna z form terroryzmu. Sąd nie miał wątpliwości i uznał mężczyznę winnego zarzucanych mu czynów ateistycznych. Jako karę orzekł 10 lat więzienia, 2 tys. batów na ciało oraz nakaz zapłaty równowartości ok. 5 tys. dolarów zadośćuczynienia.

Może nawet nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego (wszak Arabia Saudyjska pod względem światopoglądowym utknęła gdzieś w średniowieczu), gdyby nie fakt, że
Saudowie przewodzą obecnie... Radzie Praw Człowieka przy ONZ. Przypomnijmy - to organ pomocniczy Zgromadzenia Ogólnego ONZ, którego celem jest promowanie poszanowania praw człowieka oraz podstawowych wolności (!). 

Paradoks współczesności polega na tym, że
w imię poprawności politycznej zło nazywane jest dobrem, a dobro złem. Idąc tym tokiem rozumowania - następnym państwem, które winno przewodniczyć Radzie Praw Człowieka jest Korea Północna.

 

Źródło: Saudi Arabian man is jailed for 10 years and given 2,000 lashes for tweeting that he is an atheist and criticising religion (DailyMail.co.uk)
Źródło: Anger after Saudi Arabia 'chosen to head key UN human rights panel' (Independent.co.uk)

 

wpis z dnia 7/09/2016 

r e k l a m y


niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP