Rząd Niemiec zaleca swoim obywatelom robienie zapasów żywności i wody pitnej na wypadek "poważnego kryzysu". Czy Merkel szykuje się do wojny?
wpis z dnia 22/08/2016

foto: twitter.com / primeministergr (Flickr.com / CC 2.0)

Niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych pracuje nad publikacją niepokojącego komunikatu. Urzędnicy rządu federalnego pierwszy raz od czasu zakończenia zimnej wojny mają w nim zalecać swoim obywatelom robienie zapasów żywności i wody pitnej pozwalających przetrwać przez minimum 10 dni w przypadku poważnego kryzysu, w tym... konwencjonalnego ataku militarnego! Czy Niemcy szykują się do wojny? Jeśli tak, to kto miałby zaatakować naszego zachodniego sąsiada?
                           

r e k l a m y


            

Urzędnicy rządu Angeli Merkel dmuchają na zimne i chcą przygotować swoich obywateli na każdy - choćby potencjalny - scenariusz zagrażający istnieniu ich kraju. Z tego powodu właśnie szykują specjalne zalecenia, zgodnie z którymi Niemcy winni przygotować prywatne zapasy żywności i wody pitnej pozwalające przetrwać przez minimum 10 dni w przypadku poważnego kryzysu, w tym... konwencjonalnego ataku militarnego!

Nie dość tego MSW Niemiec chce stworzyć system wspierania Bundeswehry (regularna armia Niemiec) przez instytucje cywilne, zbudować niezawodny system alarmowy obejmujący terytorium całego kraju oraz przygotować odpowiednie zaplecze i zapasy dla niemieckiej służby zdrowia. 

W tym kontekście powstaje jedno, acz zasadnicze pytanie - czy Niemcy zaczęły przygotowywać się do wojny obronnej? Jeśli tak, to kto miałby zaatakować naszego zachodniego sąsiada? Z jakiego kierunku miałoby nadejść natarcie? Wschodniego? Zachodniego? A może wewnętrznego?

 

Źródło: So will die Bundesregierung im Kriegsfall reagieren (faz.net)

Źródło: "FAS": Rząd zachęca obywateli do robienia zapasów na wypadek kryzysu (Interia.pl)

 

wpis z dnia 22/08/2016

r e k l a m y


niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP