W Niemczech nowe zwyczaje. Od 2015 roku odnotowano tam ponad tysiąc małżeństw zawartych z dziećmi
wpis z dnia 14/08/2016

  

Za naszą zachodnią granicą pojawiły się nowe zwyczaje. Dziennik "Die Welt" donosi, że wraz z falą przyjmowanych migrantów z Bliskiego Wschodu rośnie liczba małżeństw zawieranych z dziećmi. Od początku 2015 roku odnotowano tam oficjalnie już ponad tysiąc takich przypadków. Niestety, nikt nie wie jaka może być prawdziwa skala tego problemu, bowiem większość małżeństw dorosłych mężczyzn z niepełnoletnimi dziewczynami nie jest ujawniana lokalnym władzom.
                           

r e k l a m y


            

Pod względem możliwości zawarcia związku małżeńskiego niemieckie prawo jest tożsame z polskim. Co do zasady trzeba mieć ukończone 18 lat (w wyjątkowych okolicznościach 16 lat), aby móc umocować prawnie związek między kobietą a mężczyzną przed urzędnikiem państwowym. Tyle litera prawa. W praktyce u naszych zachodnich sąsiadów rośnie liczba małżeństw zawieranych "poza systemem", bowiem jedną stroną związku jest... dziecko. 

Jak informuje dziennik "Die Welt" - od początku 2015 roku, wraz z falą przyjmowanych migrantów z Bliskiego Wschodu, odnotowano tam istotny wzrost przypadków poślubień niepełnoletnich dziewczyn przez dorosłych mężczyzn na bazie prawa szariatu. Oficjalnie mówi się o ponad tysiącu takich sytuacji. Niestety, nikt nie wie jaka może być prawdziwa skala tego problemu, bowiem większość takich szariackich małżeństw nie jest w jakikolwiek sposób ujawniana lokalnym władzom.

 

Źródło: Bundeslander zahlen mehr als 1000 Kinderehen (Welt.de)
   

wpis z dnia 14/08/2016

r e k l a m y


niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP