Szok! Niemcy chcą ukarać Polskę i Węgry odebraniem unijnych dotacji! Powód? - "Za słabo respektujemy europejskie (niemieckie) wartości"
wpis z dnia 12/08/2016

foto: Olaf Kosinsky / Skillshare.eu (CC by SA 3.0 / Wikipedia)

Nie wiem czy to tylko głupota, czy jednak celowe działanie niemieckich polityków policzone na spowodowanie wzrostu niechęci Polaków do Unii Europejskiej. Niemieccy liberałowie i chadecy z Parlamentu Europejskiego właśnie zaproponowali, aby kraje, które "niewystarczająco biorą udział w przyjmowaniu czy rejestrowaniu uchodźców" były karane finansowo poprzez obcinanie unijnych dotacji. Czy Niemcy zablokują miliardy euro, które należą się Polsce?
          

r e k l a m y


            

Inge Graessle (niemiecka CDU / chadecja), która w Parlamencie Europejskim pełni rolę przewodniczącej Komisji Kontroli Budżetowej, właśnie stwierdziła, że "Krajom, które nie przestrzegają prawa unijnego, albo państwom, które niewystarczająco biorą udział w przyjmowaniu czy rejestrowaniu uchodźców, będą obcinane unijne dotacje". Wcześniej w podobnym tonie wypowiadał się Alexander Graf Lambsdorff (niemiecka FDP / liberałowie), który obecnie jest wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego: - "Rząd Niemiec musi teraz przy zaplanowanym na jesień przeglądzie unijnego budżetu zadbać o to, aby kraje-beneficjenci netto w UE takie jak Polska i Węgry zachowywały się bardziej solidarnie w kwestiach migracji i respektowały też wartości europejskie". 

Czy ich pogięło już zupełnie??! Jasnym jest bowiem, że odebranie Polsce unijnych dotacji z powodu "niewystarczającego udziału w przyjmowaniu uchodźców", czy "zbyt słabego respektowania europejskich (niemieckich) wartości" drastycznie wpłynie na wzrost niechęci Polaków do Brukseli, a w ostateczności przyspieszy rozpad całej UE. Czy Niemcy rzeczywiście tego chcą? Czy pragną, aby Polska znowu była poza unijnymi strukturami, aby UE składała się tylko i wyłącznie z bogatych państw "starej Unii"? Może wówczas łatwiej będzie Berlinowi robić interesy z Kremlem?

 

Źródło: Eurodeputowani: Trzeba obciąć unijne dotacje dla Polski i Węgier. "Niesolidarna postawa (DW.com)

wpis z dnia 12/08/2016

r e k l a m y


niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP