Hipokryzja Kijowskiego: Żali się, że Sejm zlekceważył projekt KOD w/s TK. Tymczasem prawda jest taka, że KOD sam go wycofał!
wpis z dnia 7/07/2016

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

KOD-owskiej hucpy z Trybunałem i " obroną" demokracji ciąg dalszy. Tym razem Mateusz Kijowski żalił się na antenie TVN24, że wszyscy którzy podpisali się pod obywatelskim projektem KOD w/s TK zostali "zlekceważeni przez władzę". Problem w tym, że to sam KOD wycofał swój projekt spod dalszych prac w Sejmie! Jeśli już zatem mówimy, iż ktoś kogoś oszukał lub zlekceważył, to był to właśnie KOD, który olał 100 tys. osób wspierających obywatelską inicjatywę ustawodawczą...
  
        

r e k l a m y


             

Mateusz Kijowski pojawił się wczoraj rano w telewizji TVN24 i zaczął się żalić, jak to "władza lekceważy obywateli". Zdaniem lidera Komitetu Obrony Demokracji - Sejm, w trakcie prac nad nową ustawą o Trybunale Konstytucyjnym, nie uwzględnił propozycji KOD-u. Przeczytajmy, co dokładnie powiedział Kijowski:

 

"100 tys. obywateli zostało potraktowanych jako przykrywka dla niekonstytucyjnych rozwiązań wprowadzanych przez większość sejmową. Władza nie chciała z nami rozmawiać, nie wzięto pod uwagę naszych postulatów proponowanych w obywatelskim projekcie ustawy. Obywatele zostali potraktowani jako listek figowy. Wszyscy, którzy podpisali się pod projektem obywatelskim, zostali zlekceważeni przez władzę."

 

Jest tylko mały problem z narracją przedstawioną przez Mateusza Kijowskiego. Otóż obywatelski projekt ustawy w/s TK zgłoszony przez KOD został usunięty z prac Sejmu na wniosek... KOD! Tak, panie Kijowski. Zgadzam się z panem - obywateli, którzy wam zawierzyli potraktowaliście jak listek figowy. Wycofując swój projekt ustawy spod dalszego procedowania w Sejmie zlekceważyliście 100 tys. osób, które się pod nim podpisały.

 

Źródło: Kijowski: PiS zlekceważyło podpisy 100 tys. obywateli, których potraktowano jak listek figowy (300polityka.pl)

wpis z dnia 7/07/2016

                  

r e k l a m y


              

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP