Niestety, rządowa administracja wciąż puchnie. U Szydło pracuje już 95 wiceministrów, a ich liczba nadal rośnie...
wpis z dnia 28/06/2016

foto: PremierRP (Flickr.com / CC 1.0)

Przypomnijmy, że w rządzie Ewy Kopacz w szczytowym momencie zatrudnionych było 89 wiceministrów w randze sekretarzy i podsekretarzy stanu. Niestety, wynik ten został pobity przez rząd Beaty Szydło, w którym zatrudnionych jest obecnie aż 95 wiceministrów! Dla porównania - rząd Wlk. Brytanii zatrudnia 85 wiceministrów, rząd Niemiec - 54, a w uznawanych jeszcze do niedawna za przesadnie zbiurokratyzowane Włoszech administracja rządowa zatrudnia obecnie... 8 wiceministrów.
                           

r e k l a m y


            

Okazuje się, że najwięcej wiceministrów w Europie zatrudnia ekipa... Viktora Orbana. W rządzie Węgier pracuje obecnie aż 155 wiceministrów. Niestety, drugie miejsce w tej mało chlubnej kategorii zajmuje rząd Beaty Szydło. Obecnie zatrudnia 95 wiceministrów. Pudło zamyka gabinet Davida Camerona. W rządzie Wlk. Brytanii pracuje 85 wiceministrów.

Jak powiadają - ryba psuje się od głowy, a przykład idzie z góry. Jeśli tak, to w Polsce ciężko będzie walczyć z biurokracją i rozdmuchaną administracją. Wspomnianych 95 sekretarzy i podsekretarzy stanu zatrudnionych obecnie w rządzie Beaty Szydło to cień, który kładzie się na idei "dobrej zmiany". Wszak ekipa PiS miała przynieść jakościową różnicę w porównaniu z poprzednikami. W kategorii liczebności administracji rządowej wysokiego szczebla póki co jednak zawodzi...

 

Źródło: Rząd Beaty Szydło w czołówce niechlubnego rankingu. Więcej wiceministrów mają tylko Węgrzy (Dziennik.pl)

 

wpis z dnia 28/06/2016
     

r e k l a m y


              

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP