Amerykańska hipokryzja: Wyrażają zaniepokojenie polską ustawą antyterrorystyczną, a sami mają o wiele bardziej restrykcyjną "Homeland Security Act"
wpis z dnia 16/06/2016

Finansowana przez rząd USA organizacja "Freedom House" wyraziła zaniepokojenie projektem polskiej ustawy antyterrorystycznej. Zdaniem członków tej określającej się mianem "pozapartyjnej" organizacji - nadawanie polskim służbom dodatkowych uprawnień do walki z terroryzmem może być wykorzystane do nadużywaniem władzy przez polski rząd. Co ciekawe opinię tę wyraża organizacja z kraju, który pod względem sposobów i możliwości inwigilacji obywateli bije na głowę wszystkie państwa świata razem wzięte.
    
  

r e k l a m y


             

Organizacja "Freedom House", którą w 35 proc. finansuje amerykański rząd, jest zaniepokojona przyjętą w ostatni piątek przez Sejm ustawą o działaniach antyterrorystycznych. Jej zdaniem nadawanie polskim służbom specjalnym dodatkowych uprawnień do walki z terroryzmem może być wykorzystane do nadużywania władzy przez polski rząd. Warto podkreślić, że opinię tę wyraża organizacja z kraju, w którym obowiązuje znacznie bardziej restrykcyjna i uderzająca w podstawowe prawa obywatelskie ustawa "Homeland Security Act". Należy również zwrócić uwagę, że pod względem sposobów i możliwości technicznych inwigilacji własnych obywateli USA biją na głowę wszystkie państwa świata razem wzięte. Pomimo to, "Freedom House" w raporcie "Freedom in the World" za 2015 rok wystawiło Stanom Zjednoczonym najwyższe noty w zakresie przestrzegania swobód obywatelskich.

Przypomnijmy również, że w tym samym raporcie napisano: "Działania Prawa i Sprawiedliwości, w tym próby obsadzenia kluczowych instytucji osobami wiernymi partii, budzą poważne obawy dotyczące kierunku, w którym zmierza Polska". To ciekawe - kiedy "kluczowe instytucje" były obsadzane członkami Platformy Obywatelskiej, to nie było "obaw o kierunek, w którym zmierza Polska"...

Można być zajadłym krytykiem obecnej władzy. Ale niech ta krytyka ma racjonalne podstawy, a nie jest jedynie zbitką histerycznych haseł zbudowanych na grubej warstwie hipokryzji.  

 

Źródło: "Niepokojący krok". Ustawa antyterrorystyczna okiem Amerykanów (tvn24.pl)
Źródło: Polska do obserwacji. Analitycy Freedom House umieścili nasz kraj obok Nigerii, Iranu i Angoli (Tvp.info)

wpis z dnia 16/06/2016

          

r e k l a m y


              

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP