Walcząca z radykalnym islamem Francja wprowadza do szkół naukę języka arabskiego i uderza w prywatne katolickie szkoły
wpis z dnia 15/06/2016

ffoto: rhodesj (Flickr.com / CC by 2.0) / stephane333 (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Czyżby idea islamizacji Francji miała wejść w fazę realizacji? Tamtejsza minister edukacji Najat Vallaud-Belkacem ogłosiła plan wprowadzenia do szkół języka arabskiego jako jednego z obowiązkowych języków obcych do wyboru. Jednocześnie uchwalane są przepisy utrudniające zakładanie prywatnych szkół o charakterze katolickim. Czy niebawem trzeba będzie na nowo zdefiniować kanon francuskiej kultury, tak aby nie drażnił on przybierającej na sile islamskiej mniejszości? 
                           

r e k l a m y


            

Kilka dni temu mająca marokańskie korzenie francuska minister edukacji Najat Vallaud-Belkacem ogłosiła plan wprowadzenia do szkół języka arabskiego jako jednego z obowiązkowych języków obcych. Francuska prawica zareagowała dość stanowczo na tę koncepcję. Annie Genevard - deputowana do francuskiego parlamentu - stwierdziła, że uczenie arabskiego w szkołach będzie "koniem trojańskim" prowadzącym do "islamskiej indoktrynacji". Jeszcze dalej poszedł przedstawiciel Chrześcijańskiej Partii Demokratycznej Jean-Frederic Poisson. Pomysł wprowadzenia nauki języka arabskiego do szkół skwitował on zdaniem skierowanym do minister edukacji: "Wygląda na to, że nie lubi pani Francji".

W kontekście powyższego warto przypomnieć o apelu Dalil Boubakeur, rektora Wielkiego Meczetu w Paryżu, wygłoszonym podczas ubiegłorocznej konferencji francuskich muzułmanów: "We Francji mamy 2200 meczetów i musimy podwoić ich liczbę w ciągu dwóch lat"...

...Czyżby idea islamizacji Francji miała wejść w fazę realizacji?

 

Źródło: Burza wokół planów ministerstwa edukacji we Francji. Chcą wprowadzić język arabski do szkół (RMF24.pl)
Źródło: Francuscy muzułmanie chcą podwojenia liczby meczetów (Wprost.pl)
Źródło: Marcin Palade (twitter.com)
 

wpis z dnia 15/06/2016
     

r e k l a m y


              

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP