Austriacki model demokracji: Nieprawidłowości wyborcze stwierdzono w 94 na 117 okręgach wyborczych! Co na to Komisja Europejska, F. Timmermans i KOD?
wpis z dnia 10/06/2016

foto: twitter.com / niewygodne.info.pl

Na światło dzienne wychodzi coraz więcej przesłanek sugerujących, że wynik wyborów prezydenckich w Austrii został chamsko przekręcony na korzyść kandydata lewicy i zielonych. Okazuje się, że nie podliczono aż 47 tys. "wadliwych" kart do głosowania korespondencyjnego. Tak się złożyło, że te "wadliwe" karty występowały głównie w regionie Karyntii, czyli bastionu prawicowego kandydata, który przegrał wybory różnicą zaledwie 31 tys. głosów (!). Czy sprawą "austriackiego modelu demokracji" zainteresuje się w końcu UE?
                           

r e k l a m y


            

Prawicowa Partia Wolnościowa Austrii FPÖ (Freiheitliche Partei Österreichs), której kandydat Norbert Hofer przegrał wybory prezydenckie jedynie o 31 tys. głosów, podważyła wynik tych wyborów i złożyła do austriackiego Trybunału Konstytucyjnego pozew o ich unieważnienie. Argumenty za takim rozwiązaniem są niezwykle silne. Okazuje się, że podczas liczenia głosów oddanych korespondencyjnie nie wzięto pod uwagę blisko 47 tys. głosów. Zdaniem austriackiej komisji wyborczej powodem takiego stanu rzeczy było rzekome nieprawidłowości takie jak użyta niewłaściwa koperta czy niemożność odczytania imienia i nazwiska nadawcy. Dziwnym zbiegiem okoliczności najwięcej "wadliwych" kart do głosowania było w regionie Karyntii, który jest uważany za bastion prawicy i FPÖ. W tym kontekście warto przypomnieć, że Norbert Hofer przegrał wybory z Alexandem Van der Bellenem różnicą 31 tys. głosów! 

Stwierdzonych nieprawidłowości, które mogły mieć wpływ na ostateczny wynik wyborów było znacznie więcej. Zdaniem FPÖ mogły one dotyczyć nawet 573 tys. głosów, co przy różnicy 31 tys. głosów między wynikami obu kandydatów jest wystarczającą przesłanką do unieważnienia wyborów i przeprowadzenia ich na nowo.

W kontekście powyższego interesuje mnie jedna sprawa - kiedy "austriackim modelem demokracji" zainteresuje się Komisja Europejska? Kiedy w Austrii zjawią się przedstawiciele Komisji Weneckiej? Czy UE wyśle do Wiednia Fransa Timmermansa? No i czy nasz KOD ma już jakieś stanowisko? Wszak przewał wyborczy na taką skalę nie może przejść niezauważony.

 

Źródło: Oficjalnie podważone wybory prezydenckie w Austrii! Liczne nieprawidłowości i błędy a wygrał kandydat lewicy (wPolityce.pl)
Źródło: Timeline Marcina Palade na Twitterze (Twitter.com)

 

wpis z dnia 10/06/2016
     

r e k l a m y


              

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP