Żadne marsze KOD-u tego nie przesłonią: Jest zawiadomienie w/s prywatyzacji kopalni Adamów przez rząd Tuska. Była warta 144 mln zł, a sprzedali ją za 67 mln zł!
wpis z dnia 7/06/2016

foto: EPP (Flickr.com / CC 2.0)

Warto przypomnieć wszystkim Kodownikom i "obrońcom demokracji": W 2012 roku ekipa Tuska sprzedała spółce należącej do Zygmunta Solorza-Żaka pakiet kontrolny akcji Kopalni Węgla Brunatnego Adamów S.A. za 67,3 mln zł, mimo że wartości księgowa tej spółki wynosiła 144,6 mln zł, nie była ona zadłużona, co roku przynosiła zyski i posiadała wolne środki obrotowe w wysokości 65,2 mln zł! Do prokuratury właśnie trafiło zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa sprzedaży kopali Adamów po zaniżonej cenie. 
  
    

r e k l a m y


             

Jako pierwsza nieprawidłowości przy prywatyzacji Kopalni Węgla Brunatnego Adamów S.A. zauważyła Najwyższa Izba Kontroli (NIK). W swoim raporcie z grudnia ubiegłego roku kontrolerzy NIK stwierdzili, że przy sprzedaży ww. kopalni ekipa Tuska dopuściła się niegospodarności i braku należytej dbałości o interes Skarbu Państwa. Rząd PO-PSL sprzedając 85 proc. akcji KWB Adamów za 67,3 mln zł (6,60 zł/akcję) spółce kontrolowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka, nie uwzględnił wartości księgowej tej spółki, która wynosiła wówczas 144,6 mln zł. Jakby tego było mało kontrolerzy z NIK wykazali, że KWB Adamów w chwili sprzedaży nie była spółką zadłużona, przynosiła zyski, a ponadto posiadała wolne środki obrotowe w wysokości 65,2 mln zł. 

Ministerstwo Skarbu Państwa w rządzie Beaty Szydło postanowiło zadziałać. W dniu 4 czerwca 2016 r. minister SP złożył do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zawarcie umowy sprzedaży akcji KWB Adamów poniżej ich wartości. W uzasadnieniu napisano, że Skarb Państwa mógł na tej transakcji stracić co najmniej 88,9 mln zł. Pierwotna wartość zbywanych akcji oszacowana była na 156,315 mln zł. Ministerstwo Skarbu Państwa zlecało jednak kolejne aktualizacje wycen, co w rezultacie umożliwiło akceptację oferty nabywcy i sprzedaż pakietu kontrolnego (85 proc. akcji) za kwotę 67,32 mln zł.

Warto o tym przypominać dzisiejszym Kodownikom i obrońcom demokracji. Niech wiedzą o powrót czego walczą dziś swoimi wystąpieniami na ulicach Warszawy...

 

Źródło: MSP zawiadomiło prokuraturę ws. prywatyzacji Kopalni Węgla Brunatnego Adamów (BiznesAlert.pl)

Źródło: NIK o prywatyzacji wybranych spółek Skarbu Państwa (Nik.gov.pl)
Źródło: NIK negatywnie o prywatyzacji KWB Adamów (Cire.pl)

wpis z dnia 7/06/2016

         

r e k l a m y


              

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP