Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     We Francji szkoła likwiduje "Dzień matki", bo niektóre dzieci mają dwóch ojców. Czy niebawem zlikwidują Francję, bo nie wszyscy są tam Francuzami?
wpis z dnia 31/05/2016

foto: rhodesj (Flickr.com / CC by 2.0)

Uwielbiam śledzić przesuwanie granic postępowego myślenia w zachodnioeuropejskich społeczeństwach. Francuski dziennik "Le Figaro" donosi, że dyrekcja jednej z tamtejszych szkół postanowiła przemianować "Dzień matki" na "Dzień ludzi, których kochamy". Powód? - Podobno "Dzień matki" może dyskryminować dzieci, które matki nie mają lub posiadają dwóch ojców. Idąc tym tropem zasadne wydaje się być pytanie, czy niebawem ktoś rzuci hasło, aby zlikwidować "Francję"? Wszak nie wszyscy są tam Francuzami, a przez to mogą czuć się dyskryminowani...

                              

r e k l a m y


            

Francuski centroprawicowy dziennik "Le Figaro" donosi, że w jednej ze szkół podstawowych we francuskim departamencie Gironde postanowiono, aby zamiast obchodzonego kilka dni temu "Dnia matki", świętować "Dzień ludzi, których kochamy". Powód? - Okazuje się, że zdaniem pomysłodawców "Dzień matki" może dyskryminować dzieci, które matki nie mają lub które posiadają rodziców tej samej płci... 

Idąc za ciosem można zaproponować przemianowanie zawodów sportowych w bieganiu, na zawody w "poruszaniu się". Wszak bieganie może dyskryminować osoby, które z jakiś powodów biegać nie mogą. W skrajnym przypadku można sobie wyobrazić sytuację, w której ktoś wyskakuje z pomysłem likwidacji... Francji. Jako uzasadnienie dla takiego postulatu można byłoby stwierdzić, że nie wszyscy mieszkańcy tego kraju są Francuzami, przez co mogą czuć się dyskryminowani.

         

r e k l a m y


   

Pisałem już o tym jakiś czas temu, ale nie zaszkodzi powtórzyć: To niebywałe jak bardzo musi się zmieniać Zachód, aby spełnić oczekiwania niewielkiej grupy postępowców, dla których idee skrajnej poprawności politycznej czy walki z abstrakcyjnymi problemami całkowicie przesłaniają zdrowy rozsądek. Wyścig o przesuwanie granic postępowego myślenia rozlał się już na niemal całą "starą" Europę. Nie mam wątpliwości, że stał się on jedną z głównych przyczyn obecnego kryzysu tożsamości zachodnich społeczeństw. Warto o tym pamiętać zanim bezwiednie dołączymy do wyścigu o postęp...

 

Źródło: Fête des mères : des maîtresses proposent de célébrer «la fête des gens que l'on aime» (LeFigaro.fr)
Źródło: „Le Figaro”: Francuska szkoła likwiduje "Dzień Matki". Bo nie wszystkie dzieci mają matkę, a niektóre nawet dwóch ojców (wPolityce.pl)

    

wpis z dnia 31/05/2016 

          

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

* * *

Dołącz do nas!

 

xx

 

r e k l a m y


 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP