Francja "na rezerwie". W pogrążonym w chaosie kraju zaczyna brakować paliwa! Kiedy interwencja UE?
wpis z dnia 26/05/2016

foto: rhodesj (Flickr.com / CC by 2.0)

Społeczne protesty oraz masowe strajki przeciwko kontrowersyjnym reformom forsowanym przez Francois'a Hollande’a spowodowały, że na francuskich stacjach benzynowych zaczęło brakować... paliwa. Zapasy benzyny i ropy wyczerpały się na 350 stacjach, a na kolejnych 430 zbliżają się ku końcowi. Aby zniwelować konsekwencje strajków we francuskich rafineriach rząd uruchomił wczoraj strategiczne rezerwy. Paliwa ma wystarczyć na kilka tygodni. Co jednak potem? Czy Unia Europejska zajmie jakieś stanowisko?
                           

r e k l a m y


            

Jedno jest pewne - z powodu forsowanej przez Francois'a Hollande’a i jego ugrupowanie reformy prawa pracy, Francja pogrąża się w coraz większym kryzysie. Zamieszki ogarnęły niemal cały kraj. W tłumieniu antyrządowych protestów rannych zostało już kilkuset funkcjonariuszy bezpieczeństwa. Jakby tego było mało nadal trwa tam wprowadzony w listopadzie (po zamachach terrorystycznych w Paryżu) stan wyjątkowy. Teraz doszły jeszcze poważne problemy z paliwem na stacjach benzynowych. 

Okazuje się, że strajki we francuskich rafineriach należących do koncernu Total ograniczyły dostawy oleju napędowego i benzyny na setkach francuskich stacji. We wtorek wieczorem zapasy paliwa wyczerpały się na 350 stacjach, a na kolejnych 430 zbliżały się ku końcowi. Rząd uruchomił już strategiczne rezerwy, tak aby zniwelować skutki braku paliwa. W przypadku kontynuacji strajków paliwa ma wystarczyć jeszcze na kilka tygodni. Co jednak potem? Czy Unia zajmie jakieś stanowisko?

 

Źródło: French labour dispute: Strike hits all eight oil refineries (BBC.com)
Źródło: Panika we Francji. Kraj uruchamia strategiczne rezerwy paliw (Forsal.pl)

 

wpis z dnia 26/05/2016
     

r e k l a m y


              

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP