Nord Stream 2 to wspólna, niemiecko-rosyjska broń przeciwko Polsce. Trzeba zrobić wszystko, aby rozbić ten układ
wpis z dnia 26/05/2016

Coraz więcej wskazuje na to, że budowa drugiej nitki niemiecko-rosyjskiego gazociągu Nord Stream może być bardzo groźna dla państw z Europy środkowo-wschodniej. Realizacja tej umowy zachwieje równowagą w regionie i doprowadzi do sytuacji, w której nasz kraj przestanie odgrywać rolę strategicznego państwa tranzytowego potrzebnego zarówno Rosji jak i Europie zachodniej. Dlatego właśnie polski rząd powinien stanowczo domagać się od Komisji Europejskiej zajęcia oficjalnego stanowiska, które ostatecznie zablokuje realizację tego projektu.
 
          

r e k l a m y


            

Wyobraźmy sobie taką oto sytuację: Rok 2019. W regionie państw Bałtyckich dochodzi do poważnego kryzysu o podłożu geopolitycznym. Polska, pod względem politycznym, staje w obronie np. Łotwy, gdzie "zielone ludziki" wszczynają zamieszki mające na celu obalenie rządu. Nagle okazuje się, że ciśnienie w biegnącym przez nasz kraj gazociągu Jamał zaczyna spadać. Rosjanie twierdzą, że doszło do "awarii". Po kilku tygodniach okazuje się, że "awaria" jest trwała i nie wiadomo kiedy będzie możliwe przywrócenie dostaw gazu na normalnym poziomie. Władze w Warszawie mają poważny problem i... nikogo w Europie to nie obchodzi! Wszystko przez wybudowaną kilka miesięcy wcześniej drugą nitkę gazociągu Nord Stream 2, który - omijając nasz kraj - dostarcza odpowiednią ilość błękitnego paliwa do Europy Zachodniej. Z tego powodu problem braku dostaw gazu do Polski staje się problemem o charakterze lokalnym. 

Gdyby Nord Stream 2 nie powstał, to niskie ciśnienie w Jamale żywo interesowałoby zarówno Niemcy, jak i inne państwa Europy Zachodniej. Polska byłaby bowiem nadal krajem tranzytowym o strategicznym znaczeniu. W takich okolicznościach jestem pewien, że zarówno Berlin jak i inne europejskie stolice robiłyby wszystko, aby wymóc na Rosji podjęcie zawieszonych dostaw za pośrednictwem biegnącego przez terytorium Polski gazociągu. A tak, pozostaniemy z tym problemem sami i nikogo specjalnie nie będzie to obchodziło. Dlatego właśnie polski rząd powinien stanowczo domagać się od Komisji Europejskiej zajęcia oficjalnego stanowiska, które ostatecznie zablokuje realizację tego projektu.

 

Czytaj także: Nord Stream jako broń energetyczna. "Wstrzymanie dostaw tylko dla Międzymorza" (Defence24.pl)

wpis z dnia 26/05/2016

                      

r e k l a m y


              

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP