Cuda nad urną w Austrii: Kandydat prawicy przegrywa tam różnicą 31 tys. głosów. Jednocześnie przybyło aż 72,5 tys. głosów nieważnych (wzrost o 78%)!
wpis z dnia 25/05/2016

Niewykluczone, że Austria również ma problem z odpowiednikiem aktywu ZSL-u w lokalnych komisjach wyborczych, a tamtejsze PKW było na szkoleniach w Moskwie. Z oficjalnych rezultatów wyborów prezydenckich, jakie odbyły się w tym alpejskim kraju wynika, że znienawidzony przez Brukselę przedstawiciel krytycznej wobec UE prawicy przegrał z przedstawicielem Zielonych różnicą zaledwie 31 tys. głosów. Problem w tym, że w II turze oddano o ponad 72 tys. głosów nieważnych więcej niż w I turze (wzrost o +78 proc.).
          

r e k l a m y


            

Odbywające się w ostatnią niedzielę wybory prezydenckie w Austrii wygrał wspierany przez eurokratów, Zielonych i całą lewicę Alexander Van der Bellen uzyskując 50,35 procentowe poparcie ( 2 254 484 głosów). Jego kontrkandydat - przeciwnik multikulti, oficjalnie znienawidzony przez Brukselę przedstawiciel austriackiej prawicy - Norbert Hofer uzyskał 49,65 procentowe poparcie (2 223 458 głosów). Różnica między kandydatami wyniosła zatem jedynie 31 026 głosów!

Pierwsze sondaże po zakończeniu wyborów wskazywały na zwycięstwo kandydata prawicy. Po uwzględnieniu jednak głosów nadesłanych korespondencyjnie ostateczne zwycięstwo przypadło kandydatowi lewicy. Diabeł jednak tkwi w szczegółach. Okazuje się, że w drugiej turze aż o 78 proc. wzrosła liczba głosów nieważnych (np. skreślenie dwóch kandydatów). O ile w pierwszej turze takich głosów oddano 92 655, o tyle w drugiej było ich już 165 212. 

Czy wzrost liczby głosów nieważnych (+72,5 tys.) mógł wpłynąć na to, kto ostatecznie został prezydentem Austrii (różnica 31 tys. głosów)?

Nie wiem jak państwu, ale mi to przypomina wybory samorządowe w Polsce z 2014 roku, kiedy w tajemniczych okolicznościach do urn wrzucono kilka milionów nieważnych głosów, a PSL otrzymał 23 procentowe poparcie w skali kraju...

 

Źródło informacji: Tomala_W (twitter.com)

wpis z dnia 25/05/2016

                     

r e k l a m y


              

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP