Skandal w Nowym Jorku: Rabin oskarża Polaków o Holocaust, bo na terenie Polski powstało najwięcej niemieckich obozów śmierci
wpis z dnia 18/05/2016

foto: Anna Arciszewska (Nowy Dziennik / screen z Youtube.com)

"Jesteście odpowiedzialni za Holokaust, bo pozwoliliście, by na terenie waszego kraju powstało najwięcej obozów śmierci" - mówił rabin Zev Friedman podczas protestu przed polskim konsulatem na Manhattanie. Towarzyszyła mu grupa uczniów z żydowskiej szkoły średniej, którzy - jak się okazało - mieli nikłe pojęcie o historii II wojny światowej i roli Polaków w uratowaniu tysięcy Żydów. Nie przeszkadzało to im jednak wykrzykiwać kłamliwych, antypolskich haseł przed konsulatem naszego kraju na Manhattanie.
                           

r e k l a m y


            

Sprawę nagłośniła Anna Arciszewska z polonijnej gazety "Nowy Dziennik". Poniżej relacja filmowa z demonstracji zorganizowanej przez rabina Zev Friedmana przed polskim konsulatem na Manhattanie:

 

 

Jak pisze Arciszewska - młodzież z Rambam Mesivta High School miała raczej blade pojęcie o II wojnie światowej oraz roli jaką Polacy odegrali w ratowaniu Żydów. - >> Gdy zapytaliśmy kilkoro nastolatków dlaczego przyszli protestować przed konsulat, część odpowiedziała, że “do końca nie jest pewna”, nie za bardzo też wiedzieli co wydarzyło się w Jedwabnem. - “Wiem, że dużo Polaków zabiło wielu Żydów” - to jedna z odpowiedzi. Inny z chłopców powiedział, że “polskie podziemie zabiło więcej Żydów, niż Niemców” oraz, że “czytał o tym w książce Grossa”. Ten sam uczeń na pytanie kiedy rozpoczęła się II wojna światowa odpowiedział, że “w 1941 r.”. Jego kolega ze szkoły, trzymający w dłoniach plakat z napisem - “wierze w prawo do swobodnego wypowiadania się” - na pytanie co w takim razie chciałby powiedzieć w trakcie protestu odparł, że “nie wie”. << - czytamy w artykule opublikowanym na łamach "Nowego Dziennika".

 

Czytaj więcej: “Polacy jesteście odpowiedzialni za holokaust!” (Dziennik.com)
Źródło: Skandal w Nowym Jorku. Rabin: Polska" jest odpowiedzialna za Holokaust", Polonia protestuje (Rmf24.pl)
Źródło: https://youtu.be/vteeXsAqvYU (Youtube.com) 
    

wpis z dnia 18/05/2016
     

r e k l a m y


              

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP