Niemcy potrzebują aż 93 mld euro na utrzymanie nowych azylantów. Teraz wiemy dlaczego chcą ich relokować do Polski
wpis z dnia 16/05/2016

wykorzystane foto: Janos Balazs (Flickr.com / CC 2.0)

Kilka tygodni temu Komisja Europejska zaproponowała nowy mechanizm relokacji azylantów, wg którego do Polski mogłoby trafić nawet 150 tys. obywateli państw z Bliskiego Wschodu i Afryki. Powyższe należy łączyć z ujawnionymi w ubiegłym tygodniu danymi na temat kosztów utrzymania nowych azylantów w Niemczech. W ciągu 5 najbliższych lat rząd federalny w Berlinie będzie potrzebował na ten cel aż 93 mld euro! Teraz wiemy dlaczego Angela Merkel tak bardzo nalega na przyjęcie przez UE nowych zasad dotyczących relokacji.
                           

r e k l a m y


            

Tygodnik "Der Spiegel" ujawnił tajny raport niemieckiego ministerstwa finansów na temat kosztów utrzymania nowych azylantów. Okazuje się, że do 2020 roku niemiecki podatnik będzie musiał wyłożyć na poczet świadczeń socjalnych (zasiłki i dopłaty do czynszu), kursów językowych oraz świadczeń związanych z integracją nowoprzybyłych do Niemiec obywateli państw z Bliskiego Wschodu i Afryki aż 93 miliardy euro. Taka kwota może być zabójcza nawet dla takiej gospodarki jak niemiecka. 

 

Nie powinno nas zatem dziwić, że rząd Angeli Merkel tak bardzo nalega na przyjęcie przez UE nowych zasad dotyczących relokacji. Przypomnijmy - Komisja Europejska chce narzucić wszystkim państwom UE stały systemu relokacji migrantów, co mogłoby się przełożyć na konieczność przyjęcia przez nasz kraj ok. 150 tys. osób. Kraj, który odmówi przyjęcia uchodźców, będzie musiał zapłacić nawet do 250 tys. euro kary za każdego z nich.

 

Źródło: Gigantyczne koszty pomocy dla uchodźców. "Spiegel" ujawnia liczby (dw.com)
    

wpis z dnia 16/05/2016
     

r e k l a m y


              

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP