Eurostat potwierdza: Niemcy są największym trucicielem w Europie. Emitują do atmosfery 2,5-razy więcej CO2 niż Polska!
wpis z dnia 5/05/2016

foto: Janos Balazs (CC 2.0 / Flickr.com) / SXC.hu

Najnowsze dane Eurostatu za 2015 roku nie pozostawiają wątpliwości - największym trucicielem w Europie pozostają Niemcy, które odpowiedzialne są za niemal 1/4 emisji CO2 w UE (23,0%). Na drugim miejscu znalazła się Wielka Brytania, która w UE emituje 12,5% CO2. Trzecie miejsce zajęły Włochy (10,6% emisji), a czwarte - Francja (9,9% emisji). Dopiero na piątym miejscu uplasowała się Polska, która jest odpowiedzialna za 9,2% emisji CO2 w UE. To oznacza, że Niemcy emitują do atmosfery 2,5-razy więcej CO2 niż my.

  

r e k l a m y


            

Eurostat, oprócz danych na temat procentowego udziału państw należących do Unii Europejskiej w całkowitej emisji CO2 Unii w 2015 roku, porównał także zmiany w ilości emitowanego CO2 pomiędzy 2014 a 2015 rokiem w poszczególnych krajach. Okazuje się, że najwyższy wzrost emisji odnotowano w Słowacji (+9,5 proc.), w Portugalii (+8,6 proc.) i na Węgrzech (+6,7 proc.). Istotne wzrosty zanotowano także w Belgii (+4,7 proc.) i Bułgarii (+4,6 proc.). W Polsce emisja CO2 wzrosła o +1,6 proc. Cała Unia wyemitowała do atmosfery w 2015 roku o 0,7% więcej CO2 w porównaniu do roku 2014 r.

W kontekście powyższych danych warto przypomnieć raport brytyjskiej organizacji na rzecz ochrony klimatu "Sandbag" na temat najbardziej trujących elektrowni węglowych w Europie. Okazuje się, że aż 4 na 5 elektrowni o najwyższym poziomie emisji CO2 w UE znajduje się na terytorium Niemiec! Wszystkie cztery niemieckie elektrownie emitują łącznie w ciągu roku 100,8 mln ton CO2. 

Jakby tego było mało to niemiecka gospodarka spala o wiele więcej węgla niż polska (Niemcy: 240 mln ton; Polska: 152 mln ton), a poziom emisji CO2 w przeliczeniu na 1 mieszkańca jest tam znacznie wyższy niż w naszym kraju (Niemcy: 10,4 tony/1 os.; Polska: 8,6 tony/1 os.).

Widząc powyższe statystyki zasadnym jest zadanie pytania - dlaczego nasi zachodni sąsiedzi tak często uprawiają hipokryzję, twierdząc że jesteśmy "największym trucicielem" w Europie? Czy chodzi im o znalezienie argumentu, aby dążyć do jeszcze wyraźniejszego osłabienia polskiej gospodarki i likwidacji resztek naszego przemysłu, który jest nadal groźny dla przemysłu niemieckiego?

 

Źródło: Eurostat: Rośnie emisja CO2 w Polsce. Niemcy pozostają największym emitentem (BiznesAlert.pl)
Źródło: Niemieckie elektrownie węglowe są najbrudniejsze w Europie (BiznesAlert.pl)
Czytaj także: Niemcy stawiają na węgiel (Bankier.pl)
Czytaj także: Prof. Jędrysek: Niemcy spalają blisko połowę węgla, jaki spala się w całej UE. Ale dzięki propagandzie to nas uważa się za ekologicznego "brudasa" (wPolityce.pl)
Czytaj także: Niemcy spalają coraz więcej węgla, głównie z USA (Wnp.pl)

wpis z dnia 5/05/2016

      

r e k l a m y


              

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP