Czy UE wykończy finansowo Polskę? Grożą nam wielomiliardowe kary za nieprzyjęcie migrantów. W najgorszym wariancie nawet 37,5 mld euro!
wpis z dnia 2/05/2016

foto: DesignRecipe (Flickr.com / CC by 2.0)

Kilka dni temu pojawiły się informacje, że Komisja Europejska będzie dążyć do narzucenia stałego systemu relokacji migrantów, co mogłoby się przełożyć na konieczność przyjęcia przez nasz kraj ok. 150 tys. osób z Bliskiego Wschodu i Afryki. W sobotę włoski dziennik "La Stampa" ujawnił szczegóły najnowszego planu eurokratów z Brukseli. Kraj, który odmówi przyjęcia uchodźców, będzie musiał zapłacić nawet do 250 tys. euro kary za każdego z nich. W najgorszym scenariuszu Polska musiałaby zapłacić 37,5 mld euro!
                           

r e k l a m y


            

Źródła w polskim MSWiA informują, że jeśli nowy systemu relokacji migrantów zostanie przez Komisję Europejską (KE) zaakceptowany, to do Polski - w najbardziej radykalnym wariancie - mogłoby trafić nawet 150 tysięcy uchodźców i migrantów. Brak zgody rządu PiS na ich przyjęcie w granice naszego kraju może się jednak okazać bardzo kosztowny. Zgodnie z doniesieniami włoskiego dziennika "La Stampa" kraj, który odmówi przyjęcia uchodźców, będzie musiał zapłacić nawet do 250 tys. euro kary za każdego z nich. Taka propozycja ma zostać przedstawiona przez KE w najbliższą środę. 

 

Łatwo zatem policzyć, że w najgorszym dla Polski scenariuszu musielibyśmy przelać na konta w Brukseli kwotę 37,5 mld euro, co stanowi równowartość ok. 160 mld zł (150 tys. migrantów x 250 tys. euro = 37,5 mld euro).

 

Źródło: UE wprowadzi nowy system relokacji migrantów? (Wp.pl)
Źródło: Polska zapłaci za nieprzyjęcie uchodźców? Włoski dziennik zdradza plany Komisji Europejskiej (Dziennik.pl)
   

wpis z dnia 2/05/2016
     

r e k l a m y


              

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 


r e k l a m y