Łamią prawo, donoszą, piszą rezolucje, dzielą i wzywają do nieposłuszeństwa. Ale to PiS jest zagrożeniem dla demokracji
wpis z dnia 29/04/2016

foto: screen z Youtube

Totalna opozycja swoimi działaniami robi wiele szkody Polsce. Łamie Konstytucję i obowiązujące prawo, donosi i prosi o interwencje państw ościennych, sieje zamęt rezolucjami, wzywa do nieposłuszeństwa i dzieli. A na końcu krzyczy, że partia, która wygrała demokratyczne wybory jest "zagrożeniem dla demokracji". Można mieć różne poglądy na temat obecnego rządu, ale jeśli już ktoś ma być uważany jako zagrożenie dla demokracji to raczej będzie to tzw. "totalna opozycja", której twarzami są dziś Schetyna, Petru i Kijowski.
                           

r e k l a m y


            

Czy z obecnego sporu konstytucyjno-ustrojowego, będącego paliwem do ostrej walki politycznej, a który został wywołany prawie rok temu działaniami Platformy Obywatelskiej oraz prezesa Rzeplińskiego (wówczas to, widząc że mogą przegrać wybory prezydenckie, wnieśli projekt zmian w Trybunale Konstytucyjnym) można jeszcze jakoś wybrnąć? Czy można zamknąć usta "totalnej opozycji", by nie robiła więcej szkody Polsce na arenie międzynarodowej? Czy można powstrzymać dalszą eskalację tego konfliktu, który coraz bardziej dzieli Polaków? Moim zdaniem - tak, można. Wystarczy, że PiS powróci do rozmów na temat zmiany Konstytucji w zakresie Trybunału Konstytucyjnego. Wystarczy, że usiądzie do negocjacji np. z Kukiz'15 w sprawie szans zaakceptowania projektu dotyczącego nowego Trybunału, gdzie aby zostać sędzią trzeba by było uzyskać poparcie np. 2/3 posłów (potrzebne byłoby zatem poparcie posłów opozycji - ktokolwiek by nią nie był). 

Podejrzewam, że takie rozwiązanie zadowalałoby wszystkie strony politycznego konfliktu. Skończyłyby się rokosze trybunalskie, nawoływanie do nieposłuszeństwa czy łamanie Konstytucji. Skończyłoby się paliwo dla funkcjonowania KOD-u. Powstaje jednak pytanie - czy PiS będzie w stanie wejść w tego rodzaju kompromis? Czy przełamie swój "dogmat o nieomylności", o którym pisałem wczoraj? Najbliższe tygodnie powinny dać nam odpowiedź na to pytanie.
   

wpis z dnia 29/04/2016
     

r e k l a m y


              

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 


r e k l a m y