Po zaledwie dwóch miesiącach 2016 r. zadłużenie kraju wzrosło o 23,5 mld zł. Dla porównania: w całym 2015 powiększyło się ono "tylko" o 54,6 mld zł...
wpis z dnia 24/04/2016

foto: niewygodne.info.pl

Oficjalne statystyki Ministerstwa Finansów nie pozostawiają wątpliwości. Po zaledwie dwóch miesiącach tego roku zadłużenie Skarbu Państwa powiększyło się aż o 23,45 mld zł. Okazuje się, że kwota ta stanowi 43 proc. całorocznego wzrostu długu w 2015 r. (54,6 mld zł). Czy rząd Beaty Szydło chce pobić niechlubny rekord ustanowiony jeszcze przez ekipę Donalda Tuska? Przypomnijmy, że w najgorszym - jak do tej pory - 2010 roku ekipa "Kierownika" pozaciągała nowych długów na łączną kwotę 78 mld zł. Czy w tym roku będzie gorzej?!
                           

r e k l a m y


            

Zgodnie z oficjalnymi statystykami publikowanymi przez Ministerstwo Finansów zadłużenie Skarbu Państwa w styczniu b.r. wzrosło o 13 mld 324 mln zł, w lutym natomiast o 10 mld 125 mln zł. Łącznie daje to astronomiczną kwotę 23 mld 449 mln zł! To oznacza, że zadłużenie we wspomnianym okresie przyrastało dziennie o ponad 390,8 milionów złotych! Podkreślam - DZIENNIE! Nie ważne czy był to piątek, świątek czy niedziela. Każdego dnia dług rósł w zastraszającym tempie. 

Aby lepiej zobrazować skalę wzrostu zadłużenia w ciągu dwóch pierwszych miesięcy b.r. poniżej prezentuję jeszcze jedno, tradycyjne już na tym blogu, porównanie - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas tegorocznego finału zebrała łącznie 72,7 mln zł. Aby uzbierać pieniądze, które pokryłyby kwotę o jaką zwiększył się dług naszego kraju od stycznia do lutego (23,45 mld zł), ekipa Jerzego Owsiaka musiałaby zorganizować... 322 takich finałów!

Jeśli zadłużenie Skarbu Państwa w kolejnych miesiącach będzie się powiększało nadal w takim tempie, to rząd Beaty Szydło pobije niechlubny rekord należący do ekipy Donalda Tuska. Przypomnijmy, że w najgorszym - jak do tej pory - 2010 roku ekipa "Kierownika" pozaciągała nowych długów na łączną kwotę 78 mld zł. Jeśli obecne tempo wzrostu zadłużenia zostanie zachowane, to gigantyczny wynik z 2010 roku zostanie w tym roku osiągnięty już w okolicach lipca!

Źródło: Finanse.mf.gov.pl/zadluzenie-skarbu-panstwa 

 

wpis z dnia 24/04/2016
     

r e k l a m y


              

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 


r e k l a m y