Zbiorowy gwałt lub wielomilionowe oszustwo? - Wyrok w zawieszeniu. Rzut śmietankowym tortem w sędziego? - 10 miesięcy bezwzględnego więzienia. Oto III RP w pigułce!
wpis z dnia 23/04/2016

foto: Krzysztof Wojciewski (ms.gov.pl)

Skandaliczny werdykt zapadł wczoraj przed bielskim Sądem Okręgowym. Żaden ze sprawców zbiorowego gwałtu na nieletniej, wśród których był także syn lokalnego barona z PSL, nie pójdzie do więzienia. Otrzymali oni bowiem symboliczne wyroki w zawieszeniu. Dla ukazania skali bezmiaru niesprawiedliwości warto przypomnieć, że kilka dni wcześniej facet, który rzucił w sędzię od Kiszczaka śmietankowym tortem dostał 10 miesięcy bezwzględnego więzienia! 
        

r e k l a m y


     

Póki w naszym kraju nie zostanie przywrócone elementarne poczucie sprawiedliwości i nieuchronności kary za popełnione przestępstwa, póty Polacy nie będą szanowali, ani sądów, ani sędziów, o Trybunałach Stanu czy Konstytucyjnym nie wspominając. Póki za gigantyczne malwersacje finansowe i oszustwa na olbrzymią skalę będą zapadały kary w zawieszeniu, póty zwykli, uczciwi obywatele nie będą wierzyć w wymiar sprawiedliwości III RP. Póki za gwałty zbiorowe na nieletniej, sprawcy będą karani symbolicznymi wyrokami, bo jeden z nich jest synem partyjnego notabla, póty w powszechnej świadomości będzie funkcjonowało przekonanie, że na sali sądowej nie znaleźć można wszystko, prócz zwykłej sprawiedliwości.

W kontekście powyższego wcale mnie już nie dziwi, że facet który z bezsilności rzucił w sędzię od Kiszczaka śmietankowym tortem, będzie musiał spędzić w więzieniu aż 10 miesięcy. Tak właśnie wygląda III RP!

 

Czytaj także: Gwałt zbiorowy w Pietrzykowicach: Winni nie idą do więzienia (DziennikZachodni.pl)
Czytaj także: W aferze WGI zdefraudowano łącznie 340 mln zł. Tymczasem najsurowszą karą wymierzoną dla sprawcy był wyrok roku i 2 miesięcy w zawieszeniu (Niewygodne.info.pl)
Czytaj także: Kiszczak nigdy nie poszedł do paki. Facet, który rzucił tortem w sędzię orzekającą w/s Kiszczaka dostał wyrok 10 m-cy bezwzględnego więzienia! (Niewygodne.info.pl)
 
wpis z dnia 23/04/2016

                             

 r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 


r e k l a m y