Przez lata kręcili lody, kłamali, wykluczali całe grupy społeczne. Teraz, jakby na deser, przeforsowali antypolską rezolucję. Brawo WY!
wpis z dnia 14/04/2016

foto: screen z Youtube.com

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - przeforsowana przez Platformę Obywatelską w Parlamencie Europejskim antypolska rezolucja odniesie skutek odwrotny do zamierzonego. Działania ferajny Tuska i Schetyny (przy wyraźnym współudziale Nowoczesnej Petru), doprowadzą do wzrostu nastrojów antyunijnych w kraju, dadzą wskazówkę Brytyjczykom jak głosować w/s Brexitu, a samej Platformie odbiorą kolejnych kilka procent w sondażach poparcia. 
  
        

r e k l a m y


     

Parlament Europejski przyjął wczoraj rezolucję przeciwko Polsce. Oświadczył w niej, że jest poważnie zaniepokojony, że spór wokół Trybunału Konstytucyjnego zagraża polskiej demokracji, prawom człowieka i praworządności. Warto odnotować, że wspomniana rezolucja nie zostałaby przyjęta, gdyby nie inicjatywa członków Platformy Obywatelskiej z Grzegorzem Schetyną na czele. To on jeździł do Brukseli, aby skarżyć się eurokratom na to, iż wybrany w demokratycznych wyborach i posiadający parlamentarną większość rząd wprowadza zmiany, które obiecał swoim wyborcom. Zaiste, byłoby dziwne, gdyby takich zmian nie wprowadzał.

Nie mam wątpliwości, że forsowana przez członków Platformy antypolska rezolucja odbije się dla nich nieprzyjemną czkawką. Skutki jej przyjęcia będą prawdopodobnie odwrotne od zamierzonych. W Polsce doprowadzą do wzrostu nastrojów antyunijnych osłabiając ideę budowy europejskiej wspólnoty, a samej PO odbiorą kilka kolejnych procent w sondażach poparcia. W konsekwencji Grzegorz Schetyna będzie musiał walczyć z coraz silniejszą opozycją wewnątrzpartyjną, która będzie chciała go osunąć od przywództwa w partii i zrobić grunt dla powrotu z Brukseli Donalda Tuska (wszak wątpię, aby został on wybrany na kolejną 2,5-letnią kadencję). Wczorajsza rezolucja powinna także odnieść skutek międzynarodowy. Będzie ona bowiem wyraźną wskazówką dla Brytyjczyków, jak głosować w zbliżającym się referendum w sprawie tzw. "Brexitu". 

Reasumując można powiedzieć rzecz następującą - przez lata kręcili lody, kłamali, oszukiwali, uczestniczyli w aferach, ograniczali swobody obywatelskie i wykluczali z dyskursu całe grupy społeczne. Teraz, jakby na deser, przeforsowali antypolską rezolucję. Brawo WY! Tak trzymać, a społeczne poparcie spadnie Wam poniżej 10 proc...

Inspiracja dla tytułu: twitter.com/luzurpator

wpis z dnia 14/04/2016

                   

 r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 


r e k l a m y