Niemieckie elektrownie trują najmocniej w Europie. Szokujące wyniki niezależnego audytu
wpis z dnia 12/04/2016

wykorzystane foto: sxc.hu

Okazuje się, że to nie polskie lecz niemieckie elektrownie węglowe są najmocniej trującymi środowisko siłowniami w całej Europie! Zgodnie z opublikowanym przez "Suddeutsche Zeitung" raportem, aż 4 na 5 elektrowni o najwyższym poziomie emisji CO2 w UE znajduje się na terytorium Niemiec! Tymczasem nasi zachodni sąsiedzi wytykają, że to my spalamy za dużo węgla i emitujemy przy tym do atmosfery zbyt wiele gazów cieplarnianych. Czyżby drzazgę dostrzegli w oku innego, a w swoim belki nie widzieli?
             

r e k l a m y


     

Niemiecki dziennik "Suddeutsche Zeitung" opublikował raport brytyjskiej organizacji na rzecz ochrony klimatu "Sandbag" na temat najbardziej trujących elektrowni węglowych w Europie. Okazuje się, że aż 4 na 5 elektrowni o najwyższym poziomie emisji CO2 w UE znajduje się na terytorium Niemiec! Wszystkie cztery elektrownie emitują łącznie w ciągu roku 100,8 mln ton CO2. Raport ten został stworzony na podstawie danych dostarczonych przez Komisję Europejską, więc trudno uznać, że jest on nieobiektywny.

W kontekście powyższego warto przypomnieć, że zdaniem naszych zachodnich sąsiadów spalamy za dużo węgla i emitujemy przy tym zbyt wiele gazów cieplarnianych. Uprawiana w tej sprawie propaganda jest na tyle silna, że to Polskę (a nie Niemcy) w powszechnym odczuciu uważa się za największego truciciela w Europie. Tymczasem jest zupełnie inaczej. Okazuje się, że to niemiecka gospodarka spala o wiele więcej węgla niż polska (Niemcy: 240 mln ton; Polska: 152 mln ton), a poziom emisji CO2 na osobę jest tam znacznie wyższy niż w naszym kraju (Niemcy: 10,4 tony/1 os.; Polska: 8,6 tony/1 os.).

Kiedy zatem słyszymy z ust niemieckich polityków lub dziennikarzy, że to Polska jest "największym trucicielem w Europie", to wiedzmy jedno - jest to najzwyklejsze w świecie kłamstwo, którego celem jest zdjęcie z naszego zachodniego sąsiada odium najmocniej zatruwającej środowisko gospodarki na starym kontynencie.

 

Źródło: Niemieckie elektrownie węglowe są najbrudniejsze w Europie (BiznesAlert.pl)
 

wpis z dnia 12/04/2016

                

 r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 


r e k l a m y