Fundacja Balcerowicza przyjmowała kasę od spółek zarejestrowanych na Karaibach
wpis z dnia 8/04/2016

foto: 401K2013 (Flickr.com / CC 2.0) / Slawek's (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR), założona przez Leszka Balcerowicza (obecnie jednego z głównych krytyków polskiego rządu), przyjmowała kasę w darowiznach od spółek zarejestrowanych na Antylach Holenderskich (raj podatkowy) powiązanych z Janem Wejchertem i Bruno Valsangiacomo (założyciele ITI). Czy powyższa konfiguracja darczyńców może powodować skojarzenia z głośną ostatnio sprawą #PanamaPapers?
        

r e k l a m y


              

Na stronie internetowej założonej przez Leszka Balcerowicza fundacji można znaleźć informację o darczyńcach. Jeśli uważnie prześledzimy listę, to znajdziemy tam m.in.: Fairfield Corporation N.V. czy Mesamedia Holding N.V. Obie spółki dokonały darowizny na rzecz działalności statutowej Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz na fundusz rezerwowy tej fundacji. 

Co ciekawe - obie te spółki są zarejestrowane na Karaibach (na terytoriach zależnych od Holandii uchodzących za raje podatkowe). Obie są łączone z twórcami ITI, czyli Brunem Valsangiacomo oraz Janem Wejchertem. Obie zostały założone po to, aby ich właściciele mogli płacić minimalne podatki. Powyższe nie przeszkadzało jednak fundacji Balcerowicza w przyjęciu pieniędzy na działalność, której celem jest "jest zmiana świadomości Polaków oraz obowiązującego i planowanego prawa w kierunku wolnościowym". 

 

Ostatnimi czasy można odnieść wrażenie, iż u założyciela FOR wspomniany cel przejawia się przede wszystkim w nieustającej i totalnej krytyce polskiego rządu wyrażanej za pośrednictwem mowy, czynu, gestu i twittera.

A na marginesie... Antyle Holenderskie, raje podatkowe, unikanie opodatkowania - czy to wszystko może się kojarzyć z istotą sprawy #PanamaPapers...?

 

Źródło: Panama podtapia Leszka (Monsieurb.neon24.pl)
Źródło: http://www.for.org.pl/pl/wspieraja-nas (wejście 7/04/2016)
Źródło: Kraje raje (Polityka.pl)

wpis z dnia 8/04/2016

                                          

 r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 


r e k l a m y