"Demokracja w Polsce nie jest zagrożona" - stwierdza sekretarz generalny Rady Europy, a tym samym demoluje główną ideę funkcjonowania KOD-u
wpis z dnia 7/04/2016

foto: Saeima (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Thorbjoern Jagland, sekretarz generalny Rady Europy, po dwudniowej wizycie w Polsce stwierdził rzecz następującą: "Demokracja w Polsce nie jest zagrożona". Opinią tą Jagland zdemolował jedną z głównych idei Komitetu Obrony Demokracji, który - jak wiele wskazuje - z tygodnia na tydzień będzie powoli gasnąć, tak jak każdy płomień, który niczego konkretnego nie oświeca.
                          

r e k l a m y


            

Sekretarz generalny Rady Europy przyznał co prawda, że Trybunał Konstytucyjny "jest sparaliżowany" i trzeba "jak najszybciej znaleźć rozwiązanie tego problemu", nie mniej główną tezą jego wypowiedzi należy traktować sformułowanie, że "demokracja w Polsce nie jest zagrożona". 

Podejrzewam, że Jagland swoją opinią mógłby jeszcze mocniej zdemolować KOD, gdyby zrozumiał, że oceny kryzys w linii prostej wynika z jesiennej porażki Platformy w wyborach parlamentarnych, a w konsekwencji utraty setek (jeśli nie tysięcy) ciepłych stołków i wpływu na rozdzielnictwo wielkiej publicznej kasy, z czym czołowi przedstawiciele tej partii nie mogą się do dziś pogodzić. Stąd też lament, krzyk i odstawianie Rejtana w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

 

Źródło: Jagland w "Rz": Ten problem nie ogranicza się do Polski (interia.pl)

 

wpis z dnia 7/04/2016
     

r e k l a m y


              

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 


r e k l a m y