Hipokryzja Kijowskiego: Ciągle straszy, że PiS ograniczy swobody, a gdzie był kiedy PO uderzyła w wolność zgromadzeń czy dostęp do informacji publicznej?
wpis z dnia 6/04/2016

foto: Lukasz2 (Wikipedia / CC 0)

Lider KOD Mateusz Kijowski stwierdził kilka dni temu: "Jeśli PiS zmieni prawo dotyczące demonstracji, będziemy wychodzić na ulice nielegalnie, mamy dużo doświadczeń z lat 80". Po pierwsze - nie wiem skąd mu się wzięło, że PiS chce zmienić prawo dotyczące demonstracji. Po drugie - gdzie był, kiedy w 2012 roku Platforma Obywatelska przyjęła ustawę autorstwa B. Komorowskiego ograniczającą wolność zgromadzeń publicznych? Dlaczego wówczas nie straszył nielegalnymi demonstracjami i swoim " doświadczeniem z lat 80-tych"?!
                            

r e k l a m y


              

Przypomnijmy, bo może już nie wszyscy pamiętają - w dniu 16/09/2011, na ostatnim posiedzeniu Sejmu VI kadencji, posłowie PO i PSL przyjęli poprawkę do nowelizacji ustawy o dostępie do informacji publicznej, której efektem miało być istotne ograniczenie zwykłym Polakom dostępu do informacji publicznej. Prezydent Bronisław Komorowski - mimo wielu głosów płynących z różnych środowisk o zawetowanie zmian w ustawie - nowelizację podpisał. Warto zauważyć, że przeciwko tej poprawce protestowały organizacje pozarządowe, w tym m. in.: Helsińska Fundacja Praw Człowieka. 

Dwa miesiące później, tuż po największych (jak do tamtej pory) manifestacjach niepodległościowych 11 listopada, na których doszło do policyjnych prowokacji i wywołania zamieszek, prezydent Bronisław Komorowski wniósł do Sejmu projekt ustawy zaostrzającej Prawo o zgromadzeniach publicznych. Zaproponowane przez prezydenta zmiany zostały miażdżąco skrytykowane przez wiele organizacji pozarządowych, w tym między innymi wspomnianą już Helsińską Fundację Praw Człowieka, a także Forum Obywatelskiego Rozwoju, Fundację "Panoptykon" czy stowarzyszenie "Marsz Niepodległości". Pomimo tego posłowie PO-PSL prezydencki projekt przyjęli. 

W tym miejscu powstaje pytanie - jaką formę protestu proponował Mateusz Kijowski na wieść ograniczeniu wolności zgromadzeń czy dostęp do informacji publicznej przez posłów PO? Gdzie byli wówczas główni aktywiści dzisiejszego KOD? Dlaczego nie bronili demokracji?

 

Źródło: Mateusz Kijowski w USA: Jeśli PiS zmieni prawo o demonstracjach, wyjdziemy na ulice nielegalnie. Mamy doświadczenia z lat 80. (Wyborcza.pl)

wpis z dnia 6/04/2016

                                     

 r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 


r e k l a m y