Tusk żartuje, że PiS niebawem będzie strzelał do bocianów. Przypomnijmy zatem, że to za jego rządów na poważnie strzelano do ludzi
wpis z dnia 5/04/2016

foto: EPP (Flickr.com / CC 2.0) / screen z Youtube.com

Donald Tusk, z perspektywy brukselskiego eurokraty, postanowił odnieść się do sytuacji w Polsce. W trakcie jednej z wypowiedzi dla mediów stwierdził, że jak tak dalej pójdzie to PiS zacznie strzelać do... bocianów. Panie Tusk, w tym miejscu warto chyba przypomnieć, że to za rządów Pana oraz partii, do której Pan należał, strzelano nie tyle do bocianów, lecz do protestujących na ulicach ludzi. Może tutaj sypnie Pan jakimś żarcikiem na brukselskim poziomie?
                           

r e k l a m y


              

Odnosząc się do bieżącej sytuacji w Polsce przewodniczący Rady Europejskiej postanowił zażartować, że jak tak dalej pójdzie to PiS zacznie strzelać do... bocianów. Tusk wypowiedział te słowa w kontekście informacji o sytuacji wokół stadniny koni w Janowie Podlaskim oraz planów wycinki starych i chorych drzew w Puszczy Białowieskiej (jak bardzo myli się przewodniczący RE w zakresie tego ostatniego tematu niech świadczy choćby to: 10 faktów o Puszczy Białowieskiej). 

W kontekście strzelania warto chyba przypomnieć byłemu premierowi, że to za jego rządów oraz rządów lekarki jego rodziny, władzy często się zdarzało strzelać nie do bocianów, lecz do ludzi, którzy mieli inne niż rządzący poglądy i postanowili je wyrażać na ulicznych demonstracjach. Przypomnijmy, bo może Pan Tusk faktycznie już zapomniał, jak siły policyjne spacyfikowały górników protestujących w Jastrzębiu-Zdroju. Przypomnijmy jak służby organizowały prowokacje na 11 listopada, jak biły przypadkowych przechodniów. Przypomnijmy, jak polityka braku dialogu społecznego między władzą, a zwykłymi obywatelami poskutkowała przyjęciem przez PO-PSL ustawy autorstwa prezydenta Komorowskiego o ograniczeniu wolności zgromadzeń oraz ograniczeniu dostępu do informacji publicznej. 

No tak, prawie bym sam zapomniał... Wówczas w Polsce panowała demokracja. Nie to, co teraz... 

wpis z dnia 5/04/2016

                                   

 r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 


r e k l a m y