Niemcy wprowadzają segregację dla kobiet w pociągach. Przyczyną fala gwałtów i przemocy. Czy tak wygląda dojrzałe, obywatelskie społeczeństwo?
wpis z dnia 30/03/2016

Wykorzystane foto: foto: Oberau Online (Flickr.com / CC by 2.0) 

Zgodnie z oficjalnymi statystykami aż 35 proc. Niemek doświadczyło w ciągu swojego życia przemocy fizycznej lub molestowania seksualnego. Z roku na rok za naszą zachodnią granicą wzrasta liczba aktów przemocy wobec przedstawicielek płci pięknej. Aby wzmocnić poczucie bezpieczeństwa niemieckie koleje regionalne w swoich pociągach postanowiły wprowadzić przedziały "Tylko dla kobiet", do których mężczyźni nie będą mieli wstępu. Czy tak wygląda dojrzałe, obywatelskie społeczeństwo?
                    

r e k l a m y


              

Oficjalne statystyki Agencji Praw Podstawowych UE pokazują, że Niemki nie mogą się czuć bezpieczne we własnym kraju. Zgodnie z raportem tej instytucji, aż 35 proc. niemieckich kobiet doświadczyło w ciągu swojego życia przemocy fizycznej lub molestowania seksualnego. W skali Europy i tak nie jest najgorzej. W postępowej Francji przemocy fizycznej lub seksualnej doświadczyło 44 proc. kobiet, w Holandii - 45 proc., a w Danii aż 52 proc. kobiet! Na tym tle Polska wypada bardzo pozytywnie. W zestawieniu Agencji Praw Podstawowych UE nasz kraj zajął ostatnie miejsce w Europie z rezultatem na poziomie 19 proc. 

Po sylwestrowych atakach na kobiety w różnych częściach Niemiec temat przemocy wobec przedstawicielek płci pięknej przestał być tematem tabu. W dyskursie publicznym zaczęto się zastanawiać w jaki sposób można powstrzymać powtarzające się akty przemocy wobec Niemek i czy ma to związek z polityką multi-kulti. Pomysły były różne. Jednym z nich jest koncepcja tworzenia w pociągach specjalnych przedziałów "Tylko dla kobiet". Kilka dni temu niemieckie koleje regionalne "Mitteldeutsche Regiobahn" poinformowały, że w swoich pociągach na trasie między Lipskiem a Chemnitz stworzą wspomniane przedziały, do których nie będą mieli dostępu mężczyźni. Pomysł z pewnością kontrowersyjny. Tym bardziej zasadnym jest pytanie, czy tak ma wyglądać dojrzałe, obywatelskie społeczeństwo?

 

Źródło: Mitteldeutsche Regiobahn führt in ihren Zügen Frauenabteile ein (Focus.de)
Źródło: German Railway Launches Gender Segregated Carriages In Wake Of Sex Attacks (Breitbart.com)

Źródło: Violence against women: an EU-wide survey (FRA.europa.eu)

 

wpis z dnia 30/03/2016

                                 

 r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 


r e k l a m y