Niemieckie media twierdziły, że Polska i Węgry są groźniejsze dla Europy niż terroryści z ISIS. Czy po wczorajszych zamachach nadal tak uważają?
wpis z dnia 23/03/2016

foto: twitter.com / Sky News screen

Przypomnijmy - pod koniec listopada ub.r., tuż po powołaniu w Warszawie nowego rządu Beaty Szydło, niemieckie media przełamały kolejną granicę paranoi twierdząc, że ze strony Polski i Węgier Europie grozi większe niebezpieczeństwo niż ze strony Państwa Islamskiego. Powstaje pytanie - czy po wczorajszych wydarzeniach niemieccy dziennikarze nadal podtrzymują swoje słowa z listopada? Czy nadal uważają, że Polska stanowi dla europejskiej wspólnoty większe zagrożenie niż terror ISIS? 
             

r e k l a m y


              

Przypomnijmy, że pod koniec listopada ub.r. niemiecki "Berliner Zeitung" napisał, iż interpretacja praworządności, którą prezentuje na Węgrzech rząd Wiktora Orbana, a w Polsce rząd Beaty Szydło, jest dla europejskiej demokracji "większym niebezpieczeństwem niż terror Państwa Islamskiego". Jakby tego było mało autor tekstu w berlińskiej gazecie stwierdził, że Polska jest obecnie rządzona przez "paranoicznych nacjonalistów, którzy państwo prawa uważają za spisek". 

Powstaje pytanie - czy po wczorajszych zamachach terrorystycznych w Brukseli, do których przyznali się islamiści z Państwa Islamskiego, niemieccy dziennikarze nadal uważają, że rządy Szydło i Orbana są większym zagrożeniem niż terror ISIS? Czy podtrzymują swoje sformułowania, jakoby decyzje rząd Szydło są groźniejsze niż przemoc i bezprawie, jakie reprezentują terroryści? Ile niewinnych osób musi zginąć, aby niemieckie elity polityczne i medialne w końcu pojęły, że prawdziwym problem dla Europy jest islamski fanatyzm, a nie demokratycznie wybrany rząd w Warszawie?

Wiem, że Niemcom ciężko się pogodzić z faktem utraty władzy w Polsce przez ekipę Platformy Obywatelskiej, ale może jednak warto opanować język i w obliczu rzeczywistego zagrożenia skupić się na prawdziwych problemach?

 

Źródło: Berliner Zeitung: Polska i Węgry gorsze od Państwa Islamskiego (DW.com)

wpis z dnia 23/03/2016

                       

 r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 


r e k l a m y