"Sort kryminalny" murem za Platformą Obywatelską. Wybory w więzieniach zdecydowanie wygrywają kandydaci PO
wpis z dnia 22/03/2016

Foto: meeshypants (Flickr.com / CC by 2.0) / PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Nawiązując do narracji KOD-u i Gazety Wyborczej na temat różnych (gorszych i lepszych) sortów Polaków, warto odnotować, że "sort" kryminalny w każdych demokratycznych wyborach w Polsce (czy to parlamentarnych, czy to prezydenckich) murem staje za przedstawicielami... Platformy Obywatelskiej. Zgodnie z oficjalnymi statystykami PKW i Centralnego Zarządu Służby Więziennej - przewaga PO nad PiS wśród osadzonych w zakładach karnych potrafiła sięgać od 73 proc. (w wyborach parlamentarnych) do nawet 84 proc. (w wyborach prezydenckich)!
            

r e k l a m y


              

Jeśli prześledzimy oficjalne statystyki na temat preferencji wyborczych osadzonych w zakładach karnych i aresztach z ostatnich 9 lat, to wniosek może być tylko jeden: Platforma Obywatelska (wraz z partiami z nią współpracującymi) miażdży prawicową konkurencje. Przypomnijmy, że w 2007 roku (wybory parlamentarne) aż 76,2 proc. więźniów i aresztantów całym kraju zagłosowało na Platformę Obywatelską, a tylko 2,8 proc. na PiS. Cztery lata później (2011 rok) w więzieniach wygrała PO z wynikiem 35,6 proc. Drugi rezultat osiągnął Ruch Palikota - 32,2 proc. osadzonych. PiS w tych wyborach otrzymał 7,5 proc. W ubiegłym roku PiS osiągał w zakładach karnych i aresztach rekordowy (jak dla siebie) wynik przekraczający 10 proc. Nie mniej konkurencyjna PO i tak zmiażdżyła partię Jarosława Kaczyńskiego osiągając średnio ponad 50 proc. poparcie.

Podobnie rzecz się miała w przypadku wyborów prezydenckich. Oficjalne dane dotyczące ubiegłorocznej elekcji mówią, że Bronisław Komorowski uzyskał wśród więźniów i osadzonych w aresztach aż 82,7 proc. poparcie. Jego konkurent Andrzej Duda jedynie 14,8 proc. Jeszcze większą przewagę Komorowski odnotował podczas wyborów z 2010 roku. Wówczas w II turze wyborów zagłosowało na niego aż 91,9 proc. odbywających kary więzienia lub tymczasowo aresztowanych.

Powyższe dane jednoznacznie wskazują, że kryminalny "sort" Polaków wybiera przedstawicieli Platformy Obywatelskiej.

 

Źródło: Wybory w więzieniach: PO 76,2 proc., PiS 2,8 proc. (Wprost.pl)
Źródło: Tak głosowali więźniowie. Kto wygrał w zakładach karnych? (Wp.pl)
Źródło: Fenomen zakładów karnych (lesna.salon24.pl)
Źródło: Te dane mówią wiele! Wyborcy z zakładów karnych głosowali na Komorowskiego. Reelekcji chciało prawie 83 proc. (wPolityce.pl)

wpis z dnia 22/03/2016

                    

 r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 


r e k l a m y