Platforma chce rezolucji Parlamentu Europejskiego przeciwko Polsce. Jak można nazwać takie zachowanie??
wpis z dnia 20/03/2016

foto: twitter.com (screen)

Ostatni wyjazd lidera Platformy Obywatelskiej do Brukseli na swój sposób można nazwać "pracowitym". Grzegorzowi Schetynie, przy współudziale innych członków i europosłów PO, udało się przekonać liderów Europejskiej Partii Ludowej (do której w Parlamencie Europejskim należy PO), aby ta przygotowała tekst rezolucji przeciwko Polsce. - "Bruksela to też nasz dom i tam będziemy informować, co się dzieje w Polsce" - powiedział przewodniczący PO. Jak można nazwać takie zachowanie? 
 
    

r e k l a m y


              

Wiele wskazuje na to, że liderzy Platformy Obywatelskiej powrócili do koncepcji donoszenia na Polskę i polski rząd. Jeszcze przed wyjazdem do Brukseli Grzegorz Schetyna oficjalnie potwierdził, że PO będzie dążyła do przyjęcia przez Parlament Europejski rezolucji potępiającej nasz kraj. - "Będziemy chcieli, żeby PE przyjął rezolucję. Jesteśmy po konsultacjach z naszymi partnerami z Europejskiej Partii Ludowej. Będę w Brukseli o tym rozmawiał. To projekt, który powinien się pojawić i który powinien być przyjęty przez PE" - mówił przewodniczący PO tuż przed wylotem do Brukseli.

Okazało się, że cel Schetyny został osiągnięty. Europejska Partia Ludowa (w skład której wchodzi także PO) zdecydowała w ostatni czwartek, że przygotuje projekt rezolucji dla Parlamentu Europejskiego przeciwko Polsce. Projekt ten ma być głosowany na sesji europarlamentu, która odbędzie się 27-28 kwietnia. Na ten temat lider PO rozmawiał w Brukseli m.in. z szefem frakcji chadeków w europarlamencie Manfredem Weberem, a także z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Powstaje pytanie - dlaczego PO, z Grzegorzem Schetyną na czele, uważa że donoszenie na swój kraj do UE i pisanie antypolskich rezolucji jest okej? Jak można nazwać takie zachowanie? Czy oni myślą, że w ten sposób podbiją swoje notowania?

 

Źródło: Schetyna: Będziemy chcieli, żeby PE przyjął rezolucję nt. Polski. Jesteśmy po konsultacjach z partnerami z EPL (300polityka.pl)
Źródło: PO nie rezygnuje. Przygotowuje rezolucję dla PE na temat sytuacji w Polsce (tvp.info)
Źródło: PO przygotuje projekt rezolucji PE dot. Polski (TelewizjaRepublika.pl)

wpis z dnia 20/03/2016

               

 r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 


r e k l a m y