Mapa aktów terroru dokonanych w ostatnich latach w Europie. Zgadnijcie jaki kraj był najbezpieczniejszy?
wpis z dnia 9/03/2016

Foto: OurWorldinData.org

Badania na temat terroryzmu pokazują, że Polska jest jednym z nielicznych państw na świecie, które w ostatnich latach nie doświadczyło aktów terroru. Organizacje terrorystyczne omijały nasz kraj szerokim łukiem. Nikt nie organizował u nas zamachów, porwań czy mordów takich jak na Bliskim Wschodzie, w Donbasie czy na zachodzie UE (Madryt, Londyn czy Paryż). Czy taki stan rzeczy utrzyma się w kolejnych latach?
                          

r e k l a m y


            

Z pobieżnej analizy tej mapy płyną co najmniej trzy wnioski. Pierwszy jest taki, że terroryzm rozwija się przede wszystkim tam, gdzie co najmniej dwie nacje żyją obok siebie, a tylko jedna z nich kontroluje instytucje państwowe (np. Palestyna, Irlandia Północna, Donbas, Kaukaz, Kraj Basków). Po drugie - terroryzm występuje również tam, gdzie funkcjonują społeczeństwa multi-kulti (np. Francja czy Wlk. Brytania). 

Na szczęście dla nas jesteśmy krajem dość jednolitym narodowościowo i nie posiadamy społeczeństwa typu multi-kulti. Zapewne to było głównym powodem, dzięki któremu w ostatnich latach nie odnotowano u nas aktów terroru. Główny, ale czy jedynym? Czy sytuacja może ulec zmianie w ciągu najbliższego czasu? Niestety - w kontekście organizowanych w naszym kraju Światowych Dni Młodzieży, czy też szczytu NATO niczego nie możemy być pewni...

Źródło: Our World in Data - Terrorism (OurWorldinData.org)


wpis z dnia 9/03/2016
     

r e k l a m y


              

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 


r e k l a m y