Szok! Polska będzie musiała zapłacić aż 83 mln zł odszkodowania dla RMF FM! Wszystko przez błędną decyzję KRRiTV pod przewodnictwem Juliusza Brauna!
wpis z dnia 26/02/2016

Na zdjęciu: Juliusz Braun, w 2001 roku przewodniczący KRRiTV
foto: Slawek's (Flickr.com / CC 2.0)

Juliusz Braun (były funkcjonariusz Unii Wolności) będąc przewodniczącym KRRiTV zatwierdził w 2001 roku decyzję zakazującą emisji lokalnych pasm programowych przez radio RMF FM. Nadawca uznał tę decyzję za sprzeczną z prawem i skierował sprawę do sądu. Po blisko 15 latach Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok, w którym nakazał wypłacić rozgłośni gigantyczne odszkodowanie w kwocie 83 mln zł za błędną decyzję KRRiTV sygnowaną podpisem Brauna.
 
      

r e k l a m y


              

Przypomnijmy - 22 maja 2001 roku przewodniczący KRRiTV Juliusz Braun wydał decyzję zakazującą emisji lokalnych pasm programowych przez Radio RMF FM. Do momentu wydania tej decyzji RMF FM, w oparciu o posiadaną koncesję, umieszczało w ramach ogólnopolskiego programu specjalne lokalne pasma programowe dla poszczególnych regionów Polski. Decyzja przewodniczącego KRRiTV oznaczała jednak zakaz dla takich działań, a w konsekwencji likwidację stworzonej sieci oddziałów lokalnych RMF FM oraz utratę pracy przez ponad 200 osób.

Decyzja została zaskarżona przez nadawcę do sądu administracyjnego jako bezprawna. W następnych latach sądy (zarówno administracyjne, jak i cywilne) aż 8-krotnie przyznawały rację nadawcy Radia RMF FM, potwierdzając w swych orzeczeniach, iż brak było podstaw dla wprowadzenia przez przewodniczącego KRRiTV zakazu emisji lokalnych pasm programowych w ramach koncesji ogólnokrajowej. 

Ostatni wyrok w sprawie zapadł 27 stycznia. Sąd Okręgowy w Warszawie zobowiązał w nim przewodniczącego KRRiT do złożenia oświadczenia, w którym wyrazi ubolewanie za naruszenie dóbr osobistych nadawcy RMF FM, a ponadto nakazał wypłacić na rzecz rozgłośni od Skarbu Państwa odszkodowanie w łącznej kwocie 83 mln złotych wraz z ustawowymi odsetkami!

Wygląda więc na to, że błędna decyzja KRRiTV pod przewodnictwem Juliusza Brauna z 2001 roku będzie nas (podatników) dzisiaj bardzo słono kosztowała...

 

Źródło: RMF FM wygrało w sądzie z KRRiT. 83 mln zł odszkodowania (WirtualneMedia.pl)

Zobacz także: Decyzja 001/P/2001-R z 2001-05-22 (KRRiTV.gov.pl)

wpis z dnia 26/02/2016

             

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 


r e k l a m y