Polak jako jedyny stanął w obronie zaatakowanej Szwedki. Tymczasem publicystka od T. Lisa stanowczo krytykuje taką postawę!
wpis z dnia 17/02/2016

 

Szwedzi przeprowadzili eksperyment. Na stacji metra w Sztokholmie zainscenizowano sytuację, w której młoda dziewczyna niechcący potrąca na schodach mijanego chłopaka. Ten w rewanżu zaczyna ją fizycznie atakować i wyzywać. Żadna z osób, która była świadkiem tego zdarzenia, aktywnie nie stanęła w obronie dziewczyny. Żadna z wyjątkiem... Polaka. Powód do dumy? Raczej kłopot dla publicystki portalu Tomasza Lisa, która kategorycznie potępiła postawę naszego rodaka.
            

r e k l a m y


            

Poniżej prezentuję materiał video z eksperymentu dostępny na portalu Youtube.com:

 

 

Tymczasem Agata Komosa, publicystka i autorka portalu NaTemat.pl, w tekście komentującym szwedzki eksperyment pt. "Co jest k..wa?" i dawaj go po ryju. Nie rozumiem zachwytu polskim obrońcą kobiet, pisze m.in. rzecz następującą:

 

"Drogi Polaku ze Szwecji. Dziękuję, że stanąłeś w obronie tej pani. Ale to właśnie agresja, którą zaprezentowałeś, jest siłą napędowa przemocy. Takiej jak ta wobec kobiet w przestrzeniach publicznych, takiej jak ta wobec dzieci, wobec innych mężczyzn. Ta siła złości, atawistyczna potrzeba wyżycia się, jest zawsze bronią obosieczną, bo jeśli to agresja jest pierwszą reakcją na zagrożenie, to będzie ona też pierwszym wyborem przy złości, rozczarowaniu czy lęku. A wtedy ofiarami mogą być ci, w których obronie nasz agresor stawał w przeszłości."

 

Po tym tekście nie mam wątpliwości - NaTemat.pl nie jest portalem informacyjno-publicystycznym. To stan umysłu... :-)

 

Źródło: Violence Against Women (Social Experiment) (youtu.be)

wpis z dnia 17/02/2016

                        

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 


r e k l a m y