Niemcy się zbroją? W samym tylko styczniu wydano 21 tys. nowych pozwoleń na broń

wpis z dnia 12/02/2016

foto: Naval Surface Warriors (Wikipedia / CC by SA 2.0)

U naszych zachodnich sąsiadów odnotowano skokowy wzrost wydanych pozwoleń na broń. W styczniu wydano 21 tys. takich pozwoleń, a ich łączna liczba przekroczyła już 301 tys. Ciekawe kogo Niemcy tak zaczęli się obawiać i czy ma to związek z dotychczasowymi decyzjami Angeli Merkel? 
 
      

r e k l a m y


            

W kontekście powyższej informacji warto również przypomnieć, że nasi zachodni sąsiedzi coraz częściej organizują coś na wzór osiedlowych patroli bezpieczeństwa, które mają pilnować porządku publicznego - szczególnie po zapadnięciu zmroku. 

Pojawiają się oczywiście głosy krytyczne. Cytowana przez "Frankfurter Allgemeine Zeitung" była policjantka, a obecnie członek partii Zielonych - Irene Mihalic - twierdzi, że wzrost wydanych pozwoleń na broń może to doprowadzić do tragedii:

 

"Wyobraźmy sobie, że podczas dużych imprez masowych, takich jak zabawy karnawałowe, ludzie zaczną pochopnie używać tej broni. To może doprowadzić tylko chaosu i eskalacji przemocy".

 

Z innej strony patrząc wzrost wydanych pozwoleń na broń w Niemczech nie powinien nas jednak dziwić, jeśli wsłuchamy się w słowa mieszkanki francuskiego Calais, która opowiada o aktualnej sytuacji w jej mieście:

 

 

Źródło: Angst vor Gewalt Immer mehr Deutsche besorgen sich kleinen Waffenschein (FAZ.net)
Źródło: Resident of Calais speaks. This is the death of civilization (Youtube.com)

wpis z dnia 12/02/2016

                 

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 


r e k l a m y