Bestialstwo islamistów z Boko Haram nie zna granic! W ostatnim ataku dzieci płonęły żywcem, a łącznie zginęło 86 osób. Europo! Jakieś słowa oburzenia chociaż?!
wpis z dnia 3/02/2016

foto: screen z Youtube.com

Niestety, to się stało naprawdę: Islamiści z Boko Haram dokonali w ostatnią sobotę pacyfikacji wioski na północnym-wschodzie Nigerii. Kilkunastu bojowników walczących o wprowadzenie szariatu w tym afrykańskim kraju zaczęło podpalać chaty, w których znajdowali się ludzie. Kto uciekał ten był zabijany z ostrej amunicji. Służby ratunkowe doliczyły się 86 ofiar śmiertelnych, w tym mnóstwa dzieci, które spłonęły żywcem. Kolejne 62 osoby odniosły obrażenia. Europo! Jakieś słowa oburzenia chociaż?!
                          

r e k l a m y


            

Sobotni atak na wioskę Dalori w północno-wschodniej Nigerii, to kolejny przeprowadzony przez Boko Haram w trwającej od 2009 rebelii islamskiej. Wcześniej w podobnych zamachach zginęło już około 20 tys. osób. Zdecydowana większość z nich to cywile i chrześcijanie. 

Boko Haram to zmilitaryzowana muzułmańska organizacja ekstremistyczna powstała w Nigerii, domagająca się wprowadzenia szariatu i zakazania zachodniej oświaty. Jeden z liderów tej organizacji - Mohammed Yusufa - w wywiadzie udzielonym BBC wyraził się w sposób jednoznaczny: "System szkolnictwa oparty na europejskich wzorcach powinien zostać odrzucony jako niszczący wiarę w jednego Boga (...) Zachodnia nauka jest niezgodna z islamem. My wierzymy, że deszcz jest tworem bożym, a nie skutkiem parowania wymuszonego przez słońce i kondensacji powodującej opady".

 

Źródło: Boko Haram burns kids alive in Nigeria, 86 dead: officials (Washingtonpost.com)
Zobacz także: Stan Zurek (twitter.com)

 

wpis z dnia 3/02/2016

        

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 


r e k l a m y