Miliony dla środowiska Krytyki Politycznej. Potok publicznych pieniędzy płynie od wielu lat
wpis z dnia 29/01/2016

foto: twitter.com

W kontekście milionów, jakie miała dostać Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej o. Tadeusza Rydzyka w Toruniu (ostatecznie ich nie dostanie, bo PiS wycofał się z tej propozycji), warto wspomnieć o milionach, jakie otrzymało z budżetu państwa, samorządów i publicznych instytucji środowisko lewicowej "Krytyki Politycznej". Szacunkowe dane za lata 2007 - 2011 mówią o łącznej kwocie 2 mln 317 tys. zł. Jak duże dotacje środowisko "Krytyki" otrzymało w latach 2012 - 2015? Czy kwota mogła być zbliżona?
                          

r e k l a m y


            

PiS, pod presją krytyki medialnej, ostatecznie wycofał się z pomysłu budżetowego przesunięcia 20 mln zł na rzecz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Sprawa dała jednak asumpt do zweryfikowania, jak do tej pory były wydawane pieniądze podatników na inne - podobne w swej istocie - społeczno-kulturalne inicjatywy?

Okazuje się, że w latach 2007 - 2011 środowisko lewicowej "Krytyki Politycznej" mogło liczyć na wsparcie w wysokości 2 mln 317 tys. zł. Kwotę tę wyliczył Marek Pyza na łamach tygodnika "Uważam Rze" (zestawienie jest dostępne tutaj). W jej skład wchodziły granty i dotacje uzyskane zarówno z Ministerstwa Kultury, samorządów lokalnych jak i państwowych instytutów. Jak duże dotacje środowisko "Krytyki" otrzymało w latach 2012 - 2015? Podejrzewam, że kwota mogła być zbliżona. 

Oczywiście wątpię, aby środowisko "Krytyki" dostawało te pieniądze "just like that". Podejrzewam, że fakt otrzymania dotacji był każdorazowo poprzedzany złożeniem stosownego wniosku, przejściem formalnej procedury itp. Niemniej, wydaje mi się, że warto pamiętać o dotacjach dla tego środowiska, szczególnie jeśli w publicznym dyskursie będzie się powoływać na próbę wsparcia publicznymi pieniędzmi szkoły o. Rydzyka. 

Źródło: Ile nas kosztuje „Krytyka Polityczna”? (Stefczyk.info)

  
wpis z dnia 29/01/2016

      

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 


r e k l a m y