Hipokryzja Petru: Atakuje Kukiza za referendum w/s uchodźców, bo kosztuje 100 mln zł. Nie protestował, gdy referendum na nasz koszt organizował Komorowski!
wpis z dnia 23/01/2016

foto: screen tvn24

Paweł Kukiz chciałby, aby decyzję w/s przyjmowania islamskich uchodźców podjęli obywatele w referendum ogólnokrajowym. - "Gospodarzami w Polsce są obywatele i tylko oni, a nie żadna Unia Europejska czy Parlament Europejski, mogą decydować kogo chcą u siebie gościć" - powiedział polityk. Pomysł ten, z uwagi na koszty (ok. 80-100 mln zł), skrytykował Ryszard Petru. Lider Nowoczesnej chyba jednak zapomniał, jak w ub.r. stał ramię w ramię z B. Komorowskim ogłaszającym organizację kosztującego nas dokładnie tyle samo referendum, które okazało się klapą.
        

r e k l a m y


            

- "Przypominam: według byłego ministra Sienkiewicza Polska istnieje tylko teoretycznie. W jaki sposób kraj istniejący teoretycznie może w praktyce zweryfikować potencjalnych terrorystów?" - pytał retorycznie dwa dni temu na konferencji prasowej Paweł Kukiz. - "Naród jest gospodarzem, żadna partia polityczna, żadna Unia Europejska, żaden Parlament Europejski, nikt nie ma prawa decydować, kogo my chcemy u siebie gościć" - dodał lider Kukiz'15, uzasadniając w ten sposób pomysł przeprowadzenia ogólnopolskiego referendum w sprawie przyjmowania islamskich uchodźców w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej.

Idea referendum została niemal natychmiast skrytykowana przez Ryszarda Petru (Nowoczesna), który przyczepił się do kosztów przeprowadzenia takiego referendum (80-100 mln zł). Sam jednak zapomniał, jak w maju ub. r. stał ramię w ramię z Bronisławem Komorowskim, który tuż po przegranej w I turze wyborów postanowił zorganizować ogólnopolskie referendum w/s JOW, finansowania partii i rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika. Referendum to okazało się być totalną klapą. Frekwencja wyniosła 7,8 proc. i była najniższą z odnotowanych we wszystkich ogólnokrajowych głosowaniach przeprowadzonych w Europie po 1945.

Dlaczego Ryszard Petru wówczas nie protestował? Dlaczego zgodził się na pomysł przeprowadzenia referendum Komorowskiego, mimo iż jedno z pytań urągało inteligencji przeciętnego człowieka ("Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika")? Skoro wówczas nie protestował, to dlaczego robi to teraz, kiedy z pomysłem przeprowadzenia ogólnopolskiego referendum występuje Paweł Kukiz?

 

Źródło: Kukiz'15 rozpoczyna zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum ws. uchodźców (TelewizjaRepublika.pl)
Źródło: Petru o referendum ws. imigrantów: Jeśli Kukiz'15 zapłaci za nie, Nowoczesna poprze wniosek (GazetaPrawna.pl)

 

wpis z dnia 23/01/2016

                       

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 


r e k l a m y