Kompromitujące ultimatum Platformy: Straszą, że podpiszą antypolską rezolucję, jeśli Duda nie zaprzysięży ich sędziów TK
wpis z dnia 22/01/2016

foto: screenshot tvn24

Coraz większa buta i arogancja wypływa ze słów posłów PO walczących o utrzymanie się przy politycznym życiu. Jeden z liderów tej formacji - Sławomir Neumann - przyznał wczoraj publicznie, że jeśli Andrzej Duda w ciągu dwóch tygodni nie zaprzysięży wybranych przez PO-PSL sędziów Trybunału Konstytucyjnego, to ich europosłowie poprą antypolską rezolucję w Parlamencie Europejskim!
       

r e k l a m y


            

Rozwiązaniem sporu politycznego wokół Trybunału Konstytucyjnego miało być proponowane przez PiS wprowadzenie nowego mechanizmu obsadzania stanowisk sędziów. Zgodnie z propozycją zaprezentowaną przez Beatę Szydło - partie opozycyjne miałyby wskazywać większość, bo 8 na 15 sędziów TK. Partia, która wygrała wybory, miała by wskazać 7 sędziów TK. Co istotne - propozycja ta była popierana przez obecnego prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego. 

Niestety opozycja - w postaci PO, Nowoczesnej i PSL - odrzuciła ww. propozycję. Jeden z liderów Platformy - Sławomir Neumann - postawił nawet ultimatum:

 

"Dajemy prezydentowi Dudzie 2 tygodnie na to, by przyjął ślubowanie od 3 legalnie wybranych sędziów. Jeśli tego nie zrobi, poprzemy – jako PO i EPP – rezolucję Parlamentu Europejskiego ws. Polski"

 

Wygląda więc na to, że zbliża się prawdziwy polityczny kres Platformy Obywatelskiej. Straszenie poparciem antypolskiej rezolucji przyniesie im skutki odwrotne od zamierzonych. Odbiór takiej decyzji w społeczeństwie będzie bardzo negatywny. W sprawie TK mogli wyjść na tych co chcą zgody. Akceptując propozycję PiS w Trybunale utrzymaliby (jako opozycja) większość. Niestety, wola politycznej kłótni i eskalowania problemu na forum europejskim jest silniejsza od woli zgody i porozumienia.

 

Źródło: Neumann: Dajemy Dudzie 2 tygodnie, by przyjął ślubowanie od 3 sędziów. Jeśli nie – poprzemy rezolucję ws. Polski (300polityka.pl)

 

wpis z dnia 22/01/2016

                     

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 


r e k l a m y