Bezczelna szopka Platformy w/s kwoty wolnej od podatku! Jeszcze rok temu twierdzili, że to populizm. Teraz chcą jej... podniesienia (sic!)
wpis z dnia 16/01/2016

Na 8 lat zamrozili kwotę wolną. W 3 m-ce po przegranych wyborach chcą ją podnosić 

(foto: niewygodne.info.pl)

Platforma, składając wczoraj w Sejmie projekt ustawy podwyższającej kwotę wolną od podatku do poziomu 8 tys. zł, osiągnęła szczyt bezczelności. Przez osiem poprzednich lat olewali społeczeństwo, zamrażając kwotę wolną na kuriozalnie niskim poziomie, a projekty opozycji - które próbowały ją podnieść - automatycznie kasowali w sejmowej niszczarce, nazywając je przy tym fatalnymi dla państwa, czy wręcz populistycznymi. Po trzech miesiącach od przegranych wyborów nagle im się odmieniło. Jednym słowem - szczyt bezczelności! 
                          

r e k l a m y


            

Przypomnijmy, że jedną z naczelnych zasad fiskalnego amoku PO wobec zwykłych obywateli było utrzymywanie kwoty wolnej od podatku na trwale niezmiennym (od 2007 roku) i niezwykle niskim poziomie wynoszącym 3091 zł w skali roku. W praktyce oznaczało to, że PIT musiały płacić osoby, które zarabiały mniej niż wynosi minimum zapewniające biologiczną egzystencję! Każdy projekt ówczesnej opozycji dotyczący zwiększenia kwoty wolnej był natychmiast uwalany przez sejmową większość PO-PSL. Przedstawiciele Ministerstwa Finansów w rządzie Tuska twierdziło nawet, że zwiększenie kwoty wolnej nie tylko nie poprawi sytuacji obywateli w najtrudniejszej kondycji finansowej i społecznej, ale nawet ją pogorszy (sic!). Jakby tego było mało wysocy funkcjonariusze PO (np. Małgorzata Kidawa-Błońska) publicznie twierdzili nawet, że postulat zwiększenia kwoty wolnej od podatku dla zwykłych ludzi jest "populistyczny" (sic!).

Wtem oto, w trzy miesiące po przegranych wyborach parlamentarnych, posłowie Platformy Obywatelskiej złożyli w Sejmie projekt ustawy zwiększającej kwotę wolną do poziomu 8 tys. zł. Powstaje naturalne pytanie - dlaczego nie zrobili tego w ciągu ośmiu poprzednich lat swoich rządów? Dlaczego do tej pory uwalali każdy projekt opozycji w tej sprawie? Dlaczego przez dwie poprzednie kadencje olewali najbiedniejszą część społeczeństwa? Dlaczego nakazywali płacić podatek od dochodów, które winny zapewnić biologiczną egzystencję?!

 

Czytaj więcej: PO chce podniesienia kwoty wolnej od podatku do 8 tys. złotych (Bankier.pl)

 

wpis z dnia 16/01/2016

      

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 


r e k l a m y