Twierdzą, że jest gorzej niż w stanie wojennym i wzywają Niemców do interwencji! Odlot na czerskiej trwa w najlepsze!
wpis z dnia 12/01/2016

foto: Daniel Kruczynski (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Bartosz Wieliński, dziennikarz "Gazety Wyborczej", w opublikowanym na stronach "Sueddeutsche Zeitung" artykule wzywa Niemców "by nie milczeli wobec tego, co się wyprawia w Polsce". Twierdzi, że Polska "odrzuciła wartości europejskie" i że zagrożona jest demokracja. Tym samym prosi Niemców, aby nie milczeli lecz działali i nie bali się interweniować w sprawie Polski. Inny publicysta związany ze środowiskiem "Wyborczej" - Tomasz Jastrun - twierdzi z kolei, że w Polsce jest obecnie "gorzej niż w stanie wojennym". Czy oni już totalnie odlecieli?
                          

r e k l a m y


            

Czytając tekst dziennikarza "Wyborczej" opublikowany w niemieckim dzienniku "Sueddeutsche Zeitung" można odnieść wrażenie, iż w Polsce dzieją się co najmniej rzeczy straszne. Wieliński porównuje obecną sytuację z okresem ciemiężonej przez komunistów Polski lat 80-tych poprzedniego stulecia. Twierdzi, że Polska pod rządami PiS odrzuciła "wartości europejskie" i że zagrożona jest demokracja. Jeszcze dalej idzie inny publicysta związany ze środowiskiem "Wyborczej" Tomasz Jastrun. Na łamach szwedzkiej "Dagens Nyheter" oświadcza, że obecnie jest gorzej niż w stanie wojennym. Miliony ludzi, zdaniem Jastruna, budzą się codziennie w Polsce z nadzieją, że to co się w tym kraju dzieje (rządy PiS-u), to tylko koszmarny sen. Po czym dodaje, że Polacy czują się tak, jakby ich kraj najechali barbarzyńcy.

Jak widać odlot dziennikarzy i publicystów "Gazety Wyborczej" trwa w najlepsze. W ogóle nie dociera do nich absurdalność stosowanych chwytów retorycznych i argumentów. Słowa o tym, że w Polsce A.D. 2016 jest gorzej niż w stanie wojennym, bo rządzi PiS oraz błagalny ton w stosunku do Niemiec o to, aby nie milczeli lecz podejmowali działania przeciwko polskiemu rządowi, to nic innego jak tylko objaw poważnej paranoi.

 

Źródło: Bitte nicht schweigen (Sueddeutsche.de)
Źródło:
Motstandet vaxer i ett morknande Polen (Dn.se)

Źródło: twitter.com

 

wpis z dnia 12/01/2016

      

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 


r e k l a m y