Co jak co, ale na Węgrów możemy liczyć! Orban: "Węgry nigdy nie poprą unijnych sankcji przeciwko Polsce!"
wpis z dnia 8/01/2016

foto: European People's Party EPP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

W najbliższą środę na forum UE odbędzie się sprokurowana przez PO-Petrusów i polityków z Niemiec debata na temat "sytuacji w Polsce". Część eurokratów jest zdania, iż Polskę - za to, że rząd PiS wziął się za rozbrojenie układu okrągłego stołu - trzeba ukarać unijnymi sankcjami. Aby tak się stało wszystkie państwa UE muszą być jednomyślne. Tymczasem już teraz wyłamał się premier Węgier Viktor Orban. Stwierdził on, że "Węgry nigdy nie poprą unijnych sankcji przeciwko Polsce!"
                          

r e k l a m y


            

Premier Węgier Viktor Orban, na antenie węgierskiego radia publicznego wyraził się w sposób jednoznaczny: – "Unia Europejska nie powinna myśleć o wprowadzaniu jakichkolwiek sankcji przeciwko Polsce, bo to wymagałoby pełnej jednomyślności, a Węgry nigdy nie poprą żadnych sankcji przeciwko Polsce!". Przypomnijmy, że 13 stycznia odbędzie się w Brukseli debata na temat stanu demokracji w Polsce. Debatę tą sprokurowało środowisko PO-Petrusów oraz niemieckich polityków obawiających się o interesy niemieckich hipermarketów i banków w Polsce.

Zakładam, że w ewentualnym sporze Bruksela-Warszawa będziemy mogli liczyć nie tylko na Węgrów. Prawdopodobnie pozostałe państwa wchodzące w skład Grupy Wyszehradzkiej oraz Wielka Brytania będą przeciwne jakimkolwiek sankcjom UE.

 

Czytaj także: Niemcy przegięli i to ostro! Twierdzą, że Polska i Węgry są gorsze od Państwa Islamskiego (Niewygodne.info.pl)

 

wpis z dnia 8/01/2016

      

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu